Müjdat gezen hakkında karar verildi

Sanatçı Müjdat Gezen'in 2. Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu Vatansever'e hakaret ettiği iddiası üzerine açılan davada karar verildi.

Müjdat gezen hakkında karar verildi

Konuk olarak katıldığı bir televizyon programında, 2. Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu Vatansever'e hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen'in beraatine karar verildi.

İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Müjdat Gezen ve şikayetçi Nilhan Osmanoğlu Vatansever gelmezken, tarafları avukatları temsil etti. 

"CEZALANDIRILMASINI TALEP EDİYORUZ"

Şikayetçi Nilhan Osmanoğlu Vatansever'in avukatı Cem Kaya, "Sanık tarafından zikredilen beyanlar var. Asliye hukuk mahkemesine açtığımız davada, müvekkilim lehine 27 bin lira tazminata mahkum edilmiştir. Suçun maddi ve manevi unsurları oluşmuştur. Şikayetimiz devam etmektedir, sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi. 

"HAKARET KASTI YOKTUR, BERAATİNİ TALEP EDİYORUZ"

Sanık Müjdat Gezen'in avukatı Emine Deniz Şeren ise asliye hukuk mahkemesinin kararına karşı itirazda bulunacaklarını belirterek "Müvekkilimin hakaret kastı yoktur. Müvekkilim sadece mizahi bir dilde eleştiride bulunmuştur. Şikayetçi tarafından Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesini, Cumuriyetin temel değerlerini hedef alan açıklamalarda bulunmuştur. Bu açıklamalarda bulunan karşı tarafın mizahi eleştirilere tahammül etmesi gerekmektedir. Müvekkilimin beraatini talep ediyoruz" diye konuştu. 

BERAAT KARARI VERİLDİ

Mahkeme, sanık Müjdat Gezen hakkında hakaret suçundan dava açılmışsa da yüklenen fiilin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması, yüklenen suçu işlediğini gösterir şüpheden uzak, kesin ve yasal delil bulunmaması ve suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmaması nedeniyle beraatine karar verildi. 

İddianamede Müjdat Gezen hakkında 9 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapsi talep ediliyordu. 

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vay be
Vay be - 13 ay Önce

İşte adalet, o sözleri ben de kulaklarımla duydum, resmen hakaret etti. Hem de belden aşağıya. Bu ülkede demek ki solun küfür etme özgürlüğü var. Neyse ahirette cezasını eksiksiz çeker artık.

Antikus
Antikus @Vay be - 13 ay Önce

vayy be solun küfür etme özgürlügü var diyene bak cok met ettigi sagin agzi kasimpasa lagimina dönmüs heberi yok ? umarim bir gün ahlakin sag ile sol ile degil sadece adamlikla alakali oldugunu anlarsin gerci hic umudum yok ama insan hayal ediyor

SIRADAKİ HABER