7m

7m

hyundai

Muhabire tokat atan Muharrem Sarıkaya görevinden istifa etti

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj gerçekleştirdiği sırada ses ayarı yapmak isteyen İHA muhabiri Ahmet Demir'e tokat atan Ciner Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya, görevinden istifa etti.

Gündem 20.12.2021, 13:15

Ciner Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'le röportaj gerçekleştirdiği sırada, ses ayarını yapmak isteyen İHA muhabiri Ahmet Demir'e tokat atmıştı. Olayın sosyal medyaya yansımasının ardından Sarıkaya'ya büyük tepki gösterildi.

ÖZÜR DİLEMESİ DE TEPKİ ÇEKTİ
Yaşananların ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan ve "Kendimi kaybettim" diyen Sarıkaya'nın özrü de tepki gördü. Sosyal medya kullanıcıları, Sarıkaya'nın yaptığının kabul edilemez olduğunu dile getirdi.

GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ
Tüm bu gelişmelerin yaşanmasının ardından Ciner Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya, bugün görevinden istifa etti. Söz konusu istifa, Haber türk tarafından da doğrulandı.

HABERTÜRK ÖZÜR DİLEMİŞTİ
Habertürk de olayla ilgili bir açıklama yayınlayarak, "Habertürk TV'nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'in konuk olduğu canlı yayınında Ankara Temsilcimiz Muharrem Sarıkaya'nın gerçekleştirmiş olduğu kabul edilemez ve izahı olmayan davranışından ötürü İHA Gaziantep kameramanı Ahmet Demir arkadaşımızdan, ailesinden, çalıştığı kurumdan ve tüm kamuoyundan Haber türk olarak içtenlikle özür dileriz" ifadelerini kullandı.


Yorumlar (3)
Davut 5 ay önce
Oradaki en acıklı şey bakanlık yapmış bir belediye başkanının olay karşısında sessiz durması. Akp böyle bir parti işte.
Gazipaşalı 5 ay önce
Ülke ikiye ayrılmış üsttekiler alttakiler.. Üstte parayı malı mülkü getirenler trol gazeteciler ve kibirli belediye başkanları bunlar AKP temsil ediyor. Alttakiler tokat yiyen kendi telefonunu iyilik olsun diye şımarık trol gazeteciye veren İHA muhabiri.. Ülkeyi bu duruma düşürenlere yazıklar olsun..
Ali KAYA 5 ay önce
Yaaaaaa işte böyle Sarıkaya. Öfke baldan tatlıdır demişler. Alışmışsınız milleti koyun gibi gütmeye.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@