"Minnettarız Trabzon, Müteşekkiriz Trabzon..."

AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, "Bize 258 bin oy verdiniz, 258 milletvekili çıkardık. Bize 300 bin verin, 300 milletvekili çıkaralım'. Şimdi 322 bin 500 oy verdiniz, 317 milletvekili çıkardık. Size minnettarız, müteşekkiriz" de

"Minnettarız Trabzon, Müteşekkiriz Trabzon..."
AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, "Bize 258 bin oy verdiniz, 258 milletvekili çıkardık. Bize 300 bin verin, 300 milletvekili çıkaralım'. Şimdi 322 bin 500 oy verdiniz, 317 milletvekili çıkardık. Size minnettarız, müteşekkiriz" dedi.
 
Milletvekili seçiminin ardından teşekkür ziyaretlerinin 3. gününde  Şalpazarı ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Soylu, AK Parti İlçe Başkanlığı binası önünde vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.
 
Soylu, 1 Kasım'da milletin kendilerine çok önemli bir görev verdiğini ve bu görevin sorumluluğunu bildiklerini söyledi.
 
 Desteklerinden dolayı vatandaşlara teşekkür eden Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
img_20151107_121724.jpg
 
"Türkiye'nin çevresini daraltmaya çalıştılar, siz cevap verdiniz. Türkiye'nin içerisini karıştırmaya çalıştılar, siz cevap verdiniz. İstikrar, huzur ve güven dediniz. Siz dediniz ki 'Biz Türkiye'yi bu hizmet kadroları ile yarınlara taşımak istiyoruz'. İlk gün ben ne konuştuğumu biliyorum. Dedik ki 'Bize 258 bin oy verdiniz, 258 milletvekili çıkardık. Bize 300 bin verin, 300 milletvekili çıkaralım'. Şimdi 322 bin 500 oy verdiniz, 317 milletvekili çıkardık. Size minnettarız, müteşekkiriz."
 
Soylu, demokrasinin önemini de işaret ederek, "Pazartesi gününden itibaren sadece milletimiz rahatlamadı, Gazze, Filistin, Balkanlar, Somali rahatladı. Dini bizden olsun olmasın milyonlarca insan Türkiye'de demokrasinin, milli iradenin, sandığın ve reyin ortaya koymuş olduğu sonuçla rahatladı" dedi.
 
Bunun sadece bir iktidar meselesi değil bir memleket meselesi olduğunu dile getiren Soylu, "Bugün bu ortaya çıktı. Herkesi kucaklayacağız. Hiç kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden, 13 yıldır nasıl ülkemizi ilerletmiş, demokrasi ile buluşturmuşsak aynı şekilde devam edeceğiz" ifadesini kullandı.
 
img_20151107_122829.jpg
 
"2015 - 2019 MİLLETİMİZİN REFAHINI YÜKSELTME YILI OLACAK"
 
Soylu, Milletin seçimlerde, Türkiye'nin huzuruna, güvenine ve yarınlarına mührü bastığını kaydederek, "Biz de çok emek sarf edeceğiz. Ülkemizi ilerleteceğiz. Ülkemizi daha fazla demokrasi ile buluşturacağız, büyük projelerimizi gerçekleştireceğiz. İlla reform diyoruz. 2015- 2019 reformlar, dönüşümler yılı ve milletimizin refahını yükseltme yılı olacaktır" dedi.
 
Millete minnettar olduklarını vurgulayan Soylu, "Millet 50 gramlık oy pusulasıyla Türkiye'yi de demokrasiyi de milli iradeyi de rahatlattı. Pazartesi günü gölgeler, belirsizlikler kalktı ve bu millet büyük bir millet olduğunu, feraset sahibi bir millet olduğunu ortaya koydu" değerlendirmesinde bulundu.
 
Soylu, Trabzon'da 64 bin 500 oy artışı olduğunu bildirerek, "Bununla milletimiz bir destan yazdı. Kırılmayacak bir rekoru kırdı" şeklinde konuştu.
 
Buradaki programın ardından Soylu, Beşikdüzü, Vakfıkebir, Tonya, Çarşıbaşı ve Ortahisar ilçelerine teşekkür ziyaretlerinde bulundu.
 
Öte yandan Soylu'ya ziyaretlerde AK Parti Trabzon milletvekilleri Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu,  Salih Cora, milletvekili adayı Ergin Aydın'da eşlik etti.
 
img_20151107_122831.jpg
 
img_20151107_122834.jpg
 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler