Milyonlarca müslüman hacı oldu

Dünyanın birçok ülkesinden kutsal topraklara gelen milyonlarca Müslüman, Arafat Vakfesi'nin ardından hacı olmanın mutluluğunu yaşıyor Arafat'ta Vakfe'ye durarak hacı olan Müslümanlar, dün akşam saatlerinde Arafat'tan ayrılarak Müzdelife'ye geçti. Burada a

Milyonlarca müslüman hacı oldu
Dünyanın birçok ülkesinden kutsal topraklara gelen milyonlarca Müslüman, Arafat Vakfesi'nin ardından hacı olmanın mutluluğunu yaşıyor

Arafat'ta Vakfe'ye durarak hacı olan Müslümanlar, dün akşam saatlerinde Arafat'tan ayrılarak Müzdelife'ye geçti. Burada akşam ve yatsı namazlarını birleştirerek kılan hacılar, dualarını ettikten sonra şeytana atacakları taşları topladı.

Buradan toplu halde Mina'ya doğru hareket eden hacılar, Mina'daki çadırların yanından Cemarat'a giden yolda adeta sel olup aktı.

Hacılar, Cemarat'a ulaştıktan sonra Müzdelife'den topladıkları taşlarla ilk gün için taşlanması gereken 'büyük şeytan'ı taşladı. 'Büyük şeytan'a 7 taş atan hacılar, yarın ve devamındaki iki gün de büyük, orta ve küçük şeytana 7'şer taş daha atacak.

Şeytan taşladıktan sonra "şükür tavafı" için Kabe'ye geçen hacılar, burada da tavaflarını ve saylarını yaparak hacı olma sürecini tamamladı.

Şükür kurbanlarının kesilmesiyle ihramdan çıkan hacılar, oldukça yoğun geçen iki günün ardından istirahate çekildi.

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler