banner556

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan İdlib açıklaması!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'deki hain saldırı sonrasında uçak, SİHA ve kara ateş destek vasıtalarıyla 200'den fazla rejim hedefinin ağır şekilde ateş altına alındığını belirtti.

Gündem 28.02.2020, 12:02
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan İdlib açıklaması!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamada, SİHA ve kara ateş destek vasıtalarımızla 200’ü aşkın rejim hedefinin ağır ateş altına alındığını bildirdi. Bakan Akar, "İlk atışa müteakip bir kez daha uyarı yapılmasına rağmen saldırı devam etmiş, bu hava saldırıları sırasında ambulanslar dahi vurulmuştur." dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar'ın açıklamaları şöyle:

"Hain saldırı sonrasında uçak, SİHA ve kara ateş destek vasıtalarımızla 200’ü aşkın rejim hedefi ağır ateş altına alındı."

"Atışlar sonucu 5 helikopter, 23 tank, 23 top ve obüs, bir SA-17, bir SA-22 hava savunma sistemi, 309 rejim askeri etkisiz hale getirildi."

"Birliklerimizin bulunduğu yerler önceden Rusya'nın sahadaki yetkilileri ile koordine edilmesine rağmen bu saldırı gerçekleştirilmiştir."

"İlk atışa müteakip bir kez daha uyarı yapılmasına rağmen saldırı devam etmiş, bu hava saldırıları sırasında ambulanslar dahi vurulmuştur."

"Bu saldırı sırasında birliklerimizin etrafında hiçbir silahlı grubun bulunmadığını belirtmek isterim."

Yorumlar (4)
nihat 12 ay önce
Türk`ün korkulan asaletini yerle bir ettiniz,.........
Haktan Şaşmaz 12 ay önce
Rusya patron benim demek icin göz daği veriyor.öleceksek ölelim kimse Türk Milletini hor göremez.Gerekirse tekrar askere giderim. Bi saatten sonra Türkiye kimseye eyvAllah dememeli
Rezillik 12 ay önce
Cumhuriyetlen yönetilen Türkiyeden sen cavus olamazdin
şenol 12 ay önce
Bile bile vurdu o yavruları Rus köpekleri. Madem gücümüz var niye karşılık vermıyoruz da halen o Rus ayısını arıyoruz. Yazık günahtır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@