alexa metrics

banner536

Milli Eğitim Bakanı değişti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, Milli Eğitim Bakanlığına Prof. Dr. Mahmut Özer atandı.

Gündem 06.08.2021, 08:11
Milli Eğitim Bakanı değişti!

Atama kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, görevden affını isteyen ve talebi kabul edilen Prof. Dr. Ziya Selçuk'tan boşalan Milli Eğitim Bakanlığına Prof. Dr. Mahmut Özer atandı.

Prof. Dr. Ziya Selçuk, 10 Temmuz 2018'den bu yana Milli Eğitim Bakanlığı görevini yürütüyordu.

MAHMUT ÖZER KİMDİR?

Milli Eğitim Bakanı değişti!
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 5 Mayıs 1970'te Tokat'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini bu ilde tamamlayan Özer, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1992'de mezun oldu.

Yüksek lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı'nda tamamlayan Özer, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında 1992 ile 1994 yılları arasında elektronik mühendisi olarak çalıştı.

Özer, 1994-2002 yıllarında Gazi Osmanpaşa Üniversitesinde öğretim görevlisi, 2002-2010 yıllarında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

28 Kasım 2010 ile 4 Ekim 2017 tarihleri arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Özer, 1 Ağustos 2015-1 Ağustos 2016 döneminde Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği, Türk Standartları Enstitüsü Genel Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu.

Özer, 4 Ekim 2017'de Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı görevine atandı.

Halen İslam Dünyası Yükseköğretim Kalite Güvence Ajansları Birliği Başkanı olan Özer, 8 Ağustos 2018'den bu yana Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

3 YENİ BAKAN YARDIMCISI ATANDI
Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Milli Eğitim bakan yardımcılıklarına da 3 isim atandı. Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof. Dr. Petek Aşkar ve Dr. Sadri Şensoy, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı oldu.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKAN YARDIMCISI KÜBRA GÜRAN YİĞİTBAŞI OLDU
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığına da Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı atandı.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü, Yayıncılık Yönetimi Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olan Yiğitbaşı'nın, çocuk ve gençlere yönelik yayınlar ve medya içerikleri, siyasal iletişim ve siyasal söylem, medyada mültecilik, toplumsal cinsiyet, trans medya hikaye anlatıcılığı konularında çalışmaları bulunuyor. 

İSTİFA SONRASI MESAJ

Milli Eğitim Bakanı değişti!

İstifa sonrası sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ziya Selçuk, "Millî Eğitim Bakanlığı görevim bugün itibarıyla nihayetlenmiştir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür eden Ziya Selçuk, Mahmut Özer'e başarılar diledi.

Ziya Selçuk'un mesajı şöyle:

"Millî Eğitim Bakanlığı görevim bugün itibarıyla nihayetlenmiştir. Bana ülkemin çocukları için çalışma imkânı sağlayan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Milletimize, eğitim ailemize, birlikte görev yaptığım Bakan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Görev yaptığım süre boyunca birlikte çok kıymetli çalışmalara imza attığımız değerli çalışma arkadaşım Bakanımız Sayın Mahmut Özer Bey’e ve göreve yeni başlayan Bakan Yardımcılarımıza başarılar diliyorum."

Ziya Selçuk, 10 Temmuz 2018'den bu yana Milli Eğitim Bakanlığı görevini yürütüyordu.


Yorumlar (8)
Hakan 6 ay önce
Adam istifasini bile korkudan 1 haftada acikladi. Tek adam sistemi ulkeyi batirdi.
Birisi 6 ay önce
Bakanın tebeşir tozu yutmuş, sınıfın havasını teneffüs etmiş, en az 10 yıl öğretmenlik yapmış. Sicil notu iyi olan ve eğitim alanında yüksek lisans yapmış olanını isredik.
tonyalı 6 ay önce
Mühendis Milli Eğitim Bakanı!
Olli 6 ay önce
Istifa etmedi, görevden alindi, halka doğru haber verin
Zorlu 6 ay önce
Ülkemizde eğitimin nićin yerlerde süründüğünün en güzel göstergesi. Milli eğitime ya muhasebeci, ya hukukçu ya da şimdiki gibi elektronikçi, eğitim-öğretimle hiç alakası olmayan kişileri bakan yapıyoruz. Sonrada niçin üniversite sınavında 1.000.000 öğrenci barajı aşamadı diye söylemiyoruz.
rıza 6 ay önce
Öğrencilerin öğretmenleri denetleyip not verdiği skandal bir dönem bitti, daha skandal bir dönem başlıyor (kahin olmaya gerek yok)
Trabzonlu 6 ay önce
Bakan mı vardı ki? Ülkeyi KHKlar ile yönetilityor.
özgür 6 ay önce
bu beyefendinin eğitimle alakası ne , ali baba'nın çiftliğine çevirdiniz memleketi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@