Meteoroloji'den 8 İle Kar Yağışı Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bilecik, Isparta, Burdur, Yozgat, Nevşehir, Aksaray ve Kırşehir çevreleri ile Bursa'nın yüksek kesimlerinde yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağış olacağını açıkladı.MARMARA'DA DON VARYapılan son değerlendirmeler

Gündem 21.12.2014, 22:56
Meteoroloji'den 8 İle Kar Yağışı Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bilecik, Isparta, Burdur, Yozgat, Nevşehir, Aksaray ve Kırşehir çevreleri ile Bursa'nın yüksek kesimlerinde yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağış olacağını açıkladı.

MARMARA'DA DON VAR

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Yozgat, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir ve Giresun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara ile iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI DEĞİŞMİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu, öğle saatlerinden sonra Marmara'da, zamanla yurdun batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Giresun ve Trabzon çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

BAZI İLLERDE BEKLENEN HAVA DURUMUYLA GÜNÜN EN YÜKSEK SICAKLIKLARI İSE ŞÖYLE:

Ankara: Az bulutlu ve yer yer sisli, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Yağmurlu 14

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı, akşam saatlerindeYağmurlu 15

Adana: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 18

Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 18

Samsun: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Yağmurlu 14

Trabzon: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 13

Erzurum: Parçalı zamanla çok bulutlu, yer yer pus ve sisli 2

Diyarbakır: Az bulutlu, yer yer sisli 12

 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@