Mesut Barzani Türkiye'ye geldi

Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin lideri Mesud Barzani, temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye geldi. Ankara'ya inen Barzani, daha sonra İstanbul'a geçecek ve Pazartesi de Türkiye'den ayrılacak.. Barzani, Ankara'ya gelişinde Esenboğa Havaalanında herha

Gündem 02.06.2010, 21:19
Mesut Barzani Türkiye'ye geldi

Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin lideri Mesud Barzani, temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye geldi. Ankara'ya inen Barzani, daha sonra İstanbul'a geçecek ve Pazartesi de Türkiye'den ayrılacak..

Barzani, Ankara'ya gelişinde Esenboğa Havaalanında herhangi bir açıklama yapmadı.

Barzani'ye ziyareti sırasında Bölgesel Yönetimin Eğitim Bakanı Sefin Dizayi ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Sinan Çelebi eşlik edecek.

Barzani, ziyarete ilişkin daha önce yaptığı açıklamada, Türkiye ile ilişkileri daha da iyileştirmek istediklerini belirtmiş ve temaslarında siyasi ve ekonomik konuları ele alacaklarını kaydetmişti.

Mesud Barzani'nin temaslarına yarın ilk olarak Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu görüşmesiyle başlaması ve Davutoğlu ile Barzani'nin ortak basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. Barzani'nin ayrıca Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesi de bekleniyor.

Cuma günü Ankara'daki Arap ülkelerinin büyükelçileriyle bir araya gelecek olan Barzani'nin daha sonra İstanbul'a geçmesi, Türkiye'den ise Pazartesi günü ayrılması öngörülüyor.

 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
trabzonluali 11 yıl önce
kacgündür onu bekliyorduk nihayet geldi.Kuzey Irakin öcalani yirmisene önce türk pasaportuyla fakfukfonuyla yani fukara fonundan aldigi parayla gecimini sürdüren sahis Simdi Basbakan ve oranin en zengin adami vede PKK nin en büyük finansörü veeee Ankarada oh ne ala hos gelmis aman agirlarken kusur etmeyin küser müser daha gelmez acilim suya düser Allah korusun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@