Mehmet Atalay istifa etti!

Trabzon Belediye Başkan adaylığı gündemdeki Atalay'ın yerine Genel Müdürlüğü vekaleten Yunus Akgül bakacak. Atalay'ın istifası pazartesi günü işleme konulacak. Uzun süredir Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile anlaşmazlığa düşen Pekin Olimpiyatı sırasında

Gündem 29.11.2008, 09:23
Mehmet Atalay istifa etti!

Trabzon Belediye Başkan adaylığı gündemdeki Atalay'ın yerine Genel Müdürlüğü vekaleten Yunus Akgül bakacak.

 Atalay'ın istifası pazartesi günü işleme konulacak. Uzun süredir Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile anlaşmazlığa düşen Pekin Olimpiyatı sırasında yetkileri elinden alınan Mehmet Atalay istifasına gerekçe olarak, "Sayın Bakanım Murat Başesgioğlu ile geçinemiyorduk. Çok şeylerde hep terse düştük. Çevresindeki insanlar kendilerini çok yanlış yönlendirdiler. Daha önce istifa edecektim. Ancak Türk sporu için yapılacak çok şeyler vardı. Aksamaması için Spor Şura'sını bekledim. Spor Şura'sı jübilem oldu. İstifamı verdim, pazartesi günü işleme konulacaktır" dedi.

Pekin Olimpiyatı'nda önce "5 altın, 5 gümüş 5 bronz madalya bekliyorum" şeklinde yaptığı açıklamaların ardından alınan madalya sayısının bu rakamın altına düşmesi ile tepki çeken Mehmet Atalay'ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile kamuoyu önünde tartışmaya girmesi de prestij kaybına neden olmuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Olimpiyatlarda ödül kazanan sporcuları kabul töreninde yapmış olduğu "Bu madalya sayısı beklenen başarının uzağında kaldı" şeklindeki sözleri Atalay'ın başarılı olamadığını şeklinde yorumlandı.

Atalay'ın Spor Şura'sı öncesi Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile bazı törenlerde birlikte bulunmamaya özen göstermesi, Spor Şura'sının açılış töreninde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önünde Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu arasında yaşanan gerginlik bu istifayı getiren olaya son noktayı koymuş oldu.

Vekaleten Akgül

Pazartesi günü Mehmet Atalay'dan boşalan GSG Müdürlüğü'ne, Genel Müdür Yardımcılarından Yunus Akgül'ün vekalet etmesi bekleniyor. Mehmet Atalay, bu görevden sonra Trabzon Belediye Başkanlığı için vatandaşlardan kendisine büyük baskı yapıldığını belirterek, "Trabzon'da yapılan kamuoyu araştırmalarında belediye başkanlığı için adımın ön sıralarda yer aldığı açıklanıyor.

Genel Müdürlüğüm döneminde Trabzon'a yapılan tesis ve dev organizasyonların yapılmasında ve alınmasında etkin rol oynamam Trabzonlu hemşehrilerimi fazlası ile mutlu etmiş olmalı ki beni bu göreve layık görüyorlar. Bu konuda son söz Sayın Başbakanım'ındır" diye konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
ZugasiBerepe 13 yıl önce
Sayın Atalay Size ve Trabzon Sevginize Olan Saygım Sonsuz Sizin Trbznu ne kadar sevdiğinizi bilmeyen yoktur sanırım ama adayı olmayı düşündüğünüz parti çok yanlış o partiye değil oy günahımı bile vermem volkan canalioğlunun dışıa trbzn asla çıkmamalıdır bu trbzn için şarttır vatandaş seçim öncesi hukumete bi korku vermek için buraları vermemelidir ve ben inanıyorum ki martta akp kaybetsin erken seçim yolda ve inşallah onlardan sonsuza dek kurtulacagız bu kadar sömürülmez bi ülke ayıp ayıp
Monarchos 13 yıl önce
5 senedir elle tutulur ne yaptı trbzna canalioğlu.. hangi ulaşım sorununu çözmüş, tanjantı mı o yapmış? hangi alt yapıyı çözmüş, çöp tesisini çevre bakanlığı yaptı.. seçim öncesi bunlar kaldırım belediyesi dedi, geldiğinin ilk altı ayında meydan maraş caddesi uzun sokak değişmeyen kaldırım kalmadı.. yaw hepsini geçtim, şu şehrin kalbi uzun sokağı altı ay işgal etti, bi kişinin aldığı para yetmedi, kaldırım dizdirdi, yıktırıp başkasına bi daha yaptırdı.. o uzun sokak ankarada izmirde olsa bütün herşeyi gündüz trafiğe açıp 2 gecede bitirirdiler.. iş becerecek bir insan değil bu.. bu şehre sağladığı elle tutulur tek katkısı yarım yamalak işleyen şehir tiyatrosu olmuştur, onun da binası yok.. zaten adayken dediği kültür şehri iddalarının da çok uzağında yetersiz kalmıştır.. bir de şahsi düşüncem partinin bi önemi yoktur, bir trabzonlu olarak trabzonu ileriye getirecek bir insanı bulup çıkarabilmeliyiz.. akpli ankarada melih gökçek, kayseride öshaseki gibi chpli eskişehir belediye başkanı, izmirin eski belediye başkanı piriştina gibi insanları bulup çıkarmalıyız, partinin belediye seçimlerinde çok da ön plana çıkmaması gerekir.. benim düşüncelerim..
maglakamboz 13 yıl önce
gene bazı oyunlar oynanmaya başladı belediyeyi almak için bakacaz vede görecez...
casa 13 yıl önce
Trabzon'a aday olurlarsa her yönüyle yakışır.Aday olaçağı parti çok da önemli değil.
AHLA 13 yıl önce
bazı ahmaklar kendilerini trabzon seçmeninin üzerinde görüyor. belediye para ile satılmıyor milletin oyu ile belirleniyor.yırtınmaya gerek yok 29. akşamı büyük jürinin kararını gördünüz mü kimin iyi kimin kötü yaptığını görürüz.hemşerilerimizin başımız üstünde yeri var.Ankara da beğenilmeyen başarısız görünenler Trabzon a taç yapılmak isteniyor.Trabzonun tac a ihtiyacı yok.zaten var. kocaman Trabzon dan bir aday bulamayanlar meclis üyeliklerini de ankara da AKP nin görevine son verip beğenmediği bürokratlara verirler. TRABZON UN ADAM GİBİ BAŞKAN I VAR BU MİLLETİ KUCAKLAMASINI BİLİYOR.BU DA TRABZON A YETİYOR. fazla hırs zarar getirir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@