banner556

Mecliste kabul edildi! İşçi ve işverene destek!

Bakan Selçuk müjdeyi verdi: 7 milyar liraya yakın asgari ücret desteği vereceğiz.

Gündem 24.03.2020, 22:34
Mecliste kabul edildi! İşçi ve işverene destek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen düzenlemeyle 7 milyar liraya yakın asgari ücret desteği vereceklerini bildirdi.

Selçuk, Twitter hesabından 196 sıra sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifine ilişkin değerlendirmede bulunurken, "TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen düzenlemeyle 7 milyar liraya yakın asgari ücret desteği vereceğiz. İşçilerimize, işverenlerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum." ifadesini kullandı.

Gazilerin beklediği teknik düzenlemenin de kanunlaştığına işaret eden Selçuk, şu bilgileri verdi:

"Gazilerimizin beklediği, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ifade ettiği teknik düzenleme TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylama neticesi kanunlaştı. Kahraman gazilerimize, ailelerimize ve milletimize hayırlı olsun. Biz birlikte Türkiye'yiz."

Yorumlar (5)
BenDENİZ 11 ay önce
Korona virüsü ilk ülkemize geldiğinde bunları dile getirdiğimiz de yaşlı insanlara haksızlık yapılıyor bu insanlar yarın öbür gün ötelenir dediğimiz de bazı yalama kişiler benim her habere muhalefet yaptığımı söyleyerek kaba laflar çirkin sözler sarfeden cahil küçük beyinliler o yazdıklarını yalasınlar. Kaç gündür yaşlıları suçlu gibi gören, dalga geçen saygısız gençler görüyoruz ekonomik önlem herkesin hesabına en az 5000 tl borçlar ertelensin cezaevleri boşaltılsın savaşlar dursun dünyada barış olsun demiştim ilk günlerde şimdi bunları uygulamaya sokmak isteyenleri görüyorum o yorumlarımı eleştiren küçük beyinlilere ders niteliğinde bir yorum.
İsimsiz 11 ay önce
Esnaf battı. Küçük esnaf kan agliyor. Kira Bağ-Kur faturalar hep duruyor calisamadik napcaz nasıl odicz
Emrah 11 ay önce
Hersey isverene isciye yine bisi yok biz daha agi yi alamiyoruz neden bahsediyorsunuz
Elti 11 ay önce
Infaz yasasininda onaylanmasini istiyoruz
Türker 11 ay önce
Güzel hareketler bunlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@