MEB'ten Andımız açıklaması: "Bu karar kesin değil"

Okullarda 'Andımız'ın okutulması ile ilgili Danıştay'ın verdiği karara ilişkin olarak MEB'den açıklama geldi.

MEB'ten Andımız açıklaması: "Bu karar kesin değil"
banner432

"Öğrenci Andı Geri Dönüyor" başlıklı haberlerle ilgili Milli Eğitim Bakanlığından yazılı açıklama geldi. 

Bakanlığın açıklamasında şu bilgilere yer verildi: "İlköğretim kurumlarından 'Öğrenci Andı' okutulmasına ilişkin yönetmelik maddesi, 8 Ekim 2013 tarihli Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 1'inci Maddesiyle yürürlükten kaldırılmıştır.

Danıştay 8'inci Dairesi 24.04.2018 tarihinde söz konusu yönetmelik hükmünün iptaline, ilk derece mahkemesi olarak temyiz yolu açık olmak üzere karar vermiştir. Söz konusu karar henüz kesinleşmemiştir, hukuki süreç devam etmektedir."

Danıştay 8. Dairesi, ilköğretim okullarında öğrenciler tarafından hep bir ağızdan okunan "Öğrenci Andı"nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etti. Danıştay, madde madde "Andımız"ın neden kaldırılmaması gerektiğini anlattı ve "İddialar andın kaldırılmasını gerekli kılacak nitelikte görülmemiştir" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 13:07

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 6 ay Önce

Akp liler neden rahatsız oluyor Türklükten nerenize dokunuyor Türklük

SELOCAN
SELOCAN - 6 ay Önce

Andımız da ne var? Bizler zamanında söyledik, duygulandık...doktor, mühendis, avukat...mı olamadık? Bence, devlet büyükleri bunlardan çok daha mühim, çok daha elzem konulara enerji tüketmelidir. Mesela üniversite sınavlarında mat, fizik, kimya... yerlerde sürünüyor. Pozitif bilimle uğraşmak sorunların ideal çözümüdür....

ünal Arslan
ünal Arslan - 6 ay Önce

Dedim temyize gidecekler diye bunun dünyada eşi benzeri yok bir iktidar düşünün insanlarının resmi isminden rahatsız türklük ten neden bu kadar korkuyorsunuz gelde şüphelenme şimdi siz gangi projeye çalışıyorsunuz mhp nin kulakları çınlasın

banner393

banner426

banner463

banner441

banner462