Maskelerin satış yeri ve fiyatı belli oldu

Son dakika gelen bilgilere göre; maskede tavan fiyatın 1 TL olduğu açıklandı.

Gündem 07.05.2020, 12:35 07.05.2020, 13:01
Maskelerin satış yeri ve fiyatı belli oldu

Ticaret Bakanlığı, cerrahi maskelerin perakende satış noktalarında en fazla 1 liraya satılabileceğini duyurdu.

Bakanlık açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından salgınla mücadelede normalleşme takviminin açıklandığı, 4 Mayıs 2020 tarihli Kabine Toplantısı sonrası alınan kararlar çerçevesinde cerrahi maskelerin perakende satış noktalarında satışı mümkün hale gelmiştir.

Bu çerçevede marketler, eczaneler, tıbbi cihaz satışı yapan medikal firmalar ve elektronik ticaret platformu üzerinden cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir. Hedefimiz en yaygın ağ ile vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay bir şekilde cerrahi maskeleri temin etmesini sağlamaktır.

Cerrahi maskeler, adedi KDV dâhil en fazla 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar “fahiş fiyat” olarak değerlendirilecektir.

YARIN İSTANBUL'DA BAŞLIYOR

Bu kapsamda, 8 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta, salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da, akabinde büyükşehirlerden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir.

İLK ETAPTA 50'Lİ PAKETLERDE SATILACAK

Cerrahi maskeler ilk etapta standart 50’li paketler halinde satışa sunulacak olup, önümüzdeki haftadan itibaren maskelerin 10’lu standart paketler halinde de satışa sunulması çalışmaları devam etmektedir."

Yorumlar (5)
OFLU TÜRK 6 ay önce
GÜZEL HABER AMA BENCE KALİTESİNE ÖZELLİĞİNE GÖRE FARKLI MASKELER SATILMALI.BAZI MASKELERİN BURUN ÜSTÜNDE TEL YOK AÇIK KALIYOR.BİRDE MASKELER TEKLİ OLARAK AMBALAJLI OLMALI DAHA HİJYEN OLUR
ad 6 ay önce
Dış ülkelere maske gönderiyoruz da bize gelince neden maske adet fiyatı 1 tl olunca oooo çok ucuz diyoruz ki? Ülkede lise öğrencisinden tut da koca koca firmalar maske üretiyor da neden bize para ile? Madem öyle bize 50 li 30lu paket versinler... İlaç olunca kullanım süresi oluyor elde göründüğü için verilmiyor. Öyle bi uygulama olsun aldım mı 30 lu paketi 30 gün alma hakkım olmasın. 5 - 5 git gel yapmak yerine, ya da muhtarlıklara verilsin dağıtılsın ?
A. A. K 6 ay önce
parayla yasak ptt verecek e devlet verecek yok eczaneler dagıtacak sonunda paramızla alacaz ne mutlu
Anl 6 ay önce
Bir kez bile ücretsiz maske alamadım kaç kez eczaneye gittiysem yok çıkmadı.
fatih 6 ay önce
istermisin marketlerde al sana 20 güne 5 maske desin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@