Manga 14. sırada çıkacak

Yarışma saat 22.00’de TRT’den canlı yayınlanacak. Manga’nın solisti Ferman Akgül, finalde de destek beklediklerini söyledi.NORVEÇ’in başkenti Oslo’daki Telenor Arena’da bu akşam gerçekleştirilecek olan 55. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Manga, Türkiye’yi

Gündem 29.05.2010, 08:56 13.09.2017, 18:33
Manga 14. sırada çıkacak


Yarışma saat 22.00’de TRT’den canlı yayınlanacak. Manga’nın solisti Ferman Akgül, finalde de destek beklediklerini söyledi.

NORVEÇ’in başkenti Oslo’daki Telenor Arena’da bu akşam gerçekleştirilecek olan 55. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Manga, Türkiye’yi “We Could Be The Same” adlı parçayla temsil edecek. Finale kalmalarının sürpriz olmadığını söyleyen Manga’nın vokalisti Ferman Akgül, kendilerini finale taşıyan zarfların açılışı sırasında çok heyecanlandığını söyledi. Yarı finalde kendilerine güvenenlere ve oy verenlere teşekkür eden grup üyeleri finalde de destek istedi.

TRT 1’den saat 22.00’de canlı yayınlanacak olan yarışmada, 25 ülkenin temsilcileri sahneye çıkacak. Manga’nın, 14. sırada yarışacağı Eurovision Şarkı Yarışması’nın oylama sistemi yüzde 50 tele oylama (SMS), yüzde 50 profesyonel jüri tarafından oluşan bir sistemle yapılacak. Finalde sırasıyla, Azerbaycan, İspanya, Norveç, Moldova, Kıbrıs, Bosna Hersek, Belçika, Sırbistan, Beyaz Rusya, İrlanda, Yunanistan, Birleşik Krallık, Gürcistan, Türkiye, Arnavutluk, İzlanda, Ukrayna, Fransa, Romanya, Rusya, Ermenistan, Almanya, Portekiz, İsrail ve Danimarka sahneye çıkacak. Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
EFSANE SUNUCU 11 yıl önce
manga ya başarılar.söylediği şarkınının son mısrası çok anlamlı bu kısmını trabzonspora adıyorum:::SENİ ONLARIN SENDEN NEFRET ETTİĞİNDEN DAHA FAZLA SEVEBİLİRİM.KİMİ AYIPLADIKLARI ÖNEMLİ DEĞİL ONLARI KENDİ OYUNLARIYLA YENEBİLİRİZ.
EFSANE SUNUCU 11 yıl önce
mangaya bu akşam başarılar.şarkı sözünün son mısrası nı TRABZONSPORUMA ADIYORUM. SENİ ONLARIN SENDEN NEFRET ETTİĞİNDEN DAHA FAZLA SEVEBİLİRİM.KİMİ AYIPLADIKLARI ÖNEMLİ DEĞİL ONLARI KENDİ OYUNLARIYLA YENEBİLİRİZ.
EFSANE SUNUCU 11 yıl önce
erovizyon yarışmasını izliyorum şu anda 13. ülke yarışıyor en iyi şimdiye kadar YUNANİSTANIN ŞARKISIYDI.önemli bir not ileteyim yunanistan yıllar önce KEMENÇE yi kullanmıştı yine ısrarla kemençeyi kullandılar.kemençeye sahip çıkmaları onlar adına ilginç bizim adımıza üzücü bir durum bildiğim kadarıyla manga trabzon kökenli yaptığı şarkıya kemençe formatı ekleyebilirdi bölgesel sembolümüzü ulusal düzeyde gösterip bir RAPSODİ yapabilirdi demekki onunda felsefi tarafı eksik.neyse yunanistan favori türkiye ilk sekize girer mi bilmem.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@