"Manavgat'ta yangının ilerlemesini müdahaleler sayesinde durdurduk"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Manavgat'ta devam eden yangın ile mücadele çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gündem 05.08.2021, 21:06 05.08.2021, 21:11
"Manavgat'ta yangının ilerlemesini müdahaleler sayesinde durdurduk"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Manavgat'ta devam eden yangın ile mücadele çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çavuşoğlu, "Bugün düne göre daha iyi durumdayız. Yangının daha ileriye gitmesini havadan ve karadan müdahaleler sayesinde durdurduk" dedi.


"Yarın için daha umutluyuz. Rüzgar hızını yarın kesecek"

Bakan Çavuşoğlu, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

"Havadan ve karadan 1832 araçla yangına müdahale ettik. Aynı şekilde 6 bin 511 kişi sahada yangınla mücadele etti. (Antalya'daki yangınlar) Bugün hava unsurlarımız 1650 sorti yaptılar. Bugüne kadar 770 vatandaşımız yaralandı, etkilendi. 757'si taburcu edildi, 6 vatandaşımızın tedavisi sürüyor. Hayati tehlikeleri yok. Yarın için daha umutluyuz. Rüzgar hızını yarın kesecek."

"Yarın tamamen kontrol altına almayı hedefliyoruz"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, rüzgarın azalmasına ilişkin, "Bugün güçlü olduğu halde durdurmayı başardık. Yarın tamamen kontrol altına almayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

"Tespitlerimize göre 1352 ağır hasarlı, yıkılan ya da yıkılması gereken bina var"

Çavuşoğlu, "Tespitlerimize göre 1352 ağır hasarlı, yıkılan ya da yıkılması gereken bina var. Bağlantılı bölümleri saydığımızda bu 2 bin 164 ünite demektir." ifadelerini kullandı.

"1055 aileye 17 milyon lira ödeme yapıldı"

Bakan Çavuşoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

"ABD'den iki helikopter gönderme teklifi oldu, detaylarını çalışıyoruz. 1055 aileye 17 milyon lira ödeme yapıldı. Hasar tespit yapılan mahallelerde vatandaşlara maddi yardımları hızlı bir şekilde ulaştıracağız"Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (14)
Davut 2 ay önce
Susun. Sadece seçim. Başka bir şey istemiyoruz
Garip38 2 ay önce
Senin dilinide gördük Davutttt, ilki belli papağan dili gibi aynı şeyi tekrarlamak”seçim istiyoruz “ ikincisi Türkçe katili gibi konuştuğun LGBT’dili, oda senin cinsel tercihin saygı duyuyorum:):):)
Davut 2 ay önce
Şu seviyeye bak, kudurmaymış. Tabi herkes kendi dilinden örnek verir sevgili aktrol dostum :)
Garip38 2 ay önce
Kudurmaya devam,liderlerinizde sizin gibi 19 senedir günlük seçim diyorlar
Arsinli 2 ay önce
Umudumuz rüzgarın kesmesi zaten yağmur duası yaptık. İşimiz Allaha kaldı.. Müdahaleden diil Sayın bakan o bölgedeki ormanlık yandı bittiği için yangın söndü
Murat 2 ay önce
Yanacak başka ağac kalmamistir. Ondan olmasin
don bas 2 ay önce
durdurmadiniz sayin bakan,yanacak bir sey kalmayinca kendiliginden durmustur.
çağatay 2 ay önce
vay be harbiden mi Allah Allah ... engel olmanıza rağmen evet başarılı
MISAFIR 2 ay önce
Son döneminiz bir ülke nasıl mahfedilir 18 yıldır sayenizde gördük ne ev sahibi olabildik.ne araba hala karın tokluğuna çalışıyor dünyanın vergisini ödüyoruz bu yüzden bu sizin son günleriniz
Cesur 2 ay önce
Hayatınız yalan teo emmi sizden feyz almalı.
Borabay 2 ay önce
Müdahalelerle durdurmuşlar. Orman bitti yangın bitti. Ne müdahalesi, müdahale edecek donanımın vardı neden 8 gündür etmedin. Dıj güjler uçak yollamada ülke komple yanmıştı...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@