Madenciler bugün toprağa veriliyor

 Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağında meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybeden 28 madenciden 13'ünün cenazesinin dün defnedildiği bildirildi. Madencilerden 12'sinin cenazesinin de bugün toprağa verileceği öğre

Gündem 21.05.2010, 09:17
Madenciler bugün toprağa veriliyor

 

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağında meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybeden 28 madenciden 13'ünün cenazesinin dün defnedildiği bildirildi. Madencilerden 12'sinin cenazesinin de bugün toprağa verileceği öğrenildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, maden ocağında mahsur kalmalarının ardından cesetlerine ulaşılan 28 madenciden kimliği belirlenerek ailelerine teslim edilen 25'inin cenazeleri toprağa veriliyor.

Devlet Bakana Hayati Yazıcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in de katıldığı bazı cenaze törenleri ile 13 madenci dün defnedildi.

Yetkililer, madencilerden 12'sinin de bugün toprağa verileceğini belirtti.

Maden ocağında çıkarılan cenazelerden 3'ü teşhis edilememesi nedeniyle ailelerine verilemedi.

Bu arada, TTK Genel Müdürü Burhan İnan, madende mahsur kalan 2 işçiye ulaşılamadığını, çalışmalarının sürdürüldüğü kaydetti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@