Lüks otodaki kanlı infazla ilgili 4 iddia!

Ali Ekber Akgün cinayeti ile ilgili çok yönlü soruşturmalarını sürdüren polis, Akgün’ün evi ile işyeri arasındaki kamera görüntülerini de inceledi. Olay günü ve geriye doğru giderek 1 haftalık görüntüleri adım adım izleyen polis, Akgün’ün takip edildiğini

Gündem 27.12.2014, 11:08
Lüks otodaki kanlı infazla ilgili 4 iddia!
Ali Ekber Akgün cinayeti ile ilgili çok yönlü soruşturmalarını sürdüren polis, Akgün’ün evi ile işyeri arasındaki kamera görüntülerini de inceledi. Olay günü ve geriye doğru giderek 1 haftalık görüntüleri adım adım izleyen polis, Akgün’ün takip edildiğini belirledi. Saldırganların Akgün’ün evinin bulunduğu siteden işe gitmek için çıktığı saatler ile hangi güzergâhları kullandığına dair keşif yaptığı, olay günü de takipteki aracın dışında farklı bir aracın da Akgün’ü takip ettiği ortaya çıktı. Bu aracın da saldırıyla ilişkisi araştırılıyor.
 
Polis, eşi saldırıya uğradığı sırada cipiyle aynı trafik ışıklarında bulunan Hollandalı Maartje Geertruida’nın ifadesine de başvurdu.
 
Geertruida’nın “Evden ayrı araçlarla peş peşe çıktık. Ofise gidecektik. Eşim benden önce çıktı. Bir süre sonra yolda aramızda mesafe oluştu. Olay yerine geldiğim sırada eşimin aracını ve kalabalığı gördüm. Eşimin kurşunlandığını gördüm. Hollanda’da tehdit alıyordu. Eşimle uğraşanlar vardı” dediği öğrenildi.
 
‘DUBAİ’ ŞÜPHESİ
 
Soruşturma kapsamında Akgün ile ilgili farklı iddialar da ortaya atılıyor. Akgün’ün Hollanda’daki uyuşturucu hesaplaşmasından kaçmak için İstanbul’a geldiği, Dubai’ye yerleşme planı olduğu iddiası da bunlardan biri. Dubai’de ofisi bulunan Akgün’ün, bir süre önce burada 10 daire satın aldığı öne sürülüyor. Dubai’ye silah sokmanın yasak olduğuna dikkat çekilerek Akgün’ün böylece olası silahlı saldırılardan kaçmayı planladığı iddia ediliyor.
 
İDDİALAR
 
Akgün cinayetiyle ilgili ortaya atılan iddialardan bazıları şöyle:
 
-Hollanda’da birçok cafeshop’u bulunan Akgün’ün iş ortağı ile aralarında 4 milyon Euro’luk bir anlaşmazlık yaşandı. Bu anlaşmazlık üzerine ikili arasında husumet başladı.
 
-2013 yılında Hollanda’dan İstanbul’a gelen ve cesedi Kemerburgaz’da ormanlık alanda bulunan Zuhuri Şahin’i öldürten azmettirici, Akgün’ü de öldürttü. Şahin’in öldürülmesiyle ilgili tutuklanan Atilla Önder’in oğlu Burak Önder bir süre önce cezaevinden çıkmıştı.
 
-İstanbul’da 2007 yılında tutuklanan Hollanda, Almanya ve Türkiye üçgeninde uyuşturucu ticareti yapan organize suç lideri Atilla Önder’in adamlarından 25 yaşındaki Murat Hüseyin Garki 15 gün önce Amsterdam’da öldürüldü. Garki’nin öldürülmesinde de Akgün rol oynadı.
 
-Polis Atilla Önder ve oğlu Burak Önder’in cinayet talimatını veren kişiler olma ihtimali üzerinde duruyor.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@