Kulp Belediyesine kayyum atandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Fatih Taş görevden alındı. Taş’ın yerine, Kulp Kaymakamı Mustafa Gözlet Kulp Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi. İçişleri'nden de konuya ilişkin bir açıklama geldi.

Kulp Belediyesine kayyum atandı

7 şehidin olduğu saldırı sonrası tutuklanan Kulp Belediye Başkanı Mehmet Fatih Taş'ın yerine Kulp Kaymakamı Mustafa Gözlet Başkan Vekili olarak görevlendirildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Kulp Belediye Başkanı Mehmet Fatih TAŞ, “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” ve “Terör Örgütü Propagandası Yapmak”, suçları kapsamında hakkında devam eden (5) ayrı soruşturma ve (1) Kovuşturma ile 12.09.2019 tarihinde Ağaçkorur Mahallesinde 7 Vatandaşımızın Şehit olması ile sonuçlanan hain terör saldırısı üzerine Kulp Cumhuriyet Başsavcılığının “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma, Terör Örgütü Propagandası Yapmak, Devletin Birliğini ve Bütünlüğünü Bozma” suçlarını esas olarak başlattığı soruşturma sürecinde Kulp Sulh Ceza Hâkimliğinin 16.09.2019 tarihli kararı ile tutuklanmış olması göz önünde bulundurularak Anayasanın 127 nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47 nci maddelerine istinaden Bakanlığımızın 16.09.2019 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak İçişleri Bakanlığımız tarafından görevinden uzaklaştırılmış; Belediye Kanununun 45 inci maddesi uyarınca yine Belediye Kanununun 46 ncı maddesi kapsamında Kulp Kaymakamı Mustafa GÖZLET Kulp Belediye Başkan Vekili olarak Valiliğimizce görevlendirilmiştir" denildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 08:43

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER