Küçük kızı tecavüz edip, boğdu

Adana'da yanan samanların intikamı için akrabalarının 5 yaşındaki kızı Berivan K.'yi 2 kuzenine tecavüz ettirip, naylon iple boğarak öldürdükten sonra cesedini atık su kanalına attığı iddia edilen 2 kadın ile 2 tecavüz zanlısı çocuk hakkında ağırlaştırılm

Gündem 21.01.2009, 12:05 25.06.2019, 12:26
Küçük kızı tecavüz edip, boğdu

Adana'da yanan samanların intikamı için akrabalarının 5 yaşındaki kızı Berivan K.'yi 2 kuzenine tecavüz ettirip, naylon iple boğarak öldürdükten sonra cesedini atık su kanalına attığı iddia edilen 2 kadın ile 2 tecavüz zanlısı çocuk hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Karataş İlçesi'ne bağlı Sirkenli Köyü'nde 16 Haziran 2008'de evlerinin önünde oynarken kaybolan Berivan K.'nin bir gün sonra atık su kanalında cesedi bulundu. Saman balyası ipiyle boğularak öldürülen küçük kızın otopsisinde, tecavüze uğradığı belirlenirken, sağ el tırnaklarında deri parçaları ile avucunda 3 tel saç bulundu, omuz, kol ve bacaklarında morluklar, göğsünde diş izleri görüldü. Katil zanlısı ya da zanlılarının köyden olabileceği şüphesi ile onlarca kişinin kan örnekleri alındı. ,

Kuzeni 13 yaşındaki S.K.'den alınan kan örneği, öldürülen kızın pijamasında tespit edilen meni lekesi ile uyuştu. S.K., sorgusunda Berivan'ı öldürmediğini iddia ederek, "Ben gördüğümde Berivan ölüydü. Ceset ahırdaydı. Başında Fatma ve Türkan Köylü ile R.M.K. vardı. Cinayeti benim üzerime yıkmak için cesede zorla tecavüz ettirdiler. Korkumdan yaptım" dedi. Bu bilgiler üzerine Berivan K.'nin babasının akrabalarının eşleri olan 55 yaşındaki Fatma K. ve 39 yaşındaki Türkan K. ile 13 yaşındaki R.M.K. de yakalanıp tutuklandı.

İNTİKAM İÇİN ÖLDÜRMÜŞLER

Türkan K.'ye ait 550 adet saman balyasının olaydan 4 gün önce Berivan'ın annesi 44 yaşındaki Yıldız K.'nin yakmasından şüphelenilip intikam için küçük kızın vahşice öldürüldüğü iddiasıyla yürütülen soruşturma tamamlandı. Küçük kızın, annesi ile zanlı 2 kadın arasında açıklanmayan alacak- verecek meselesinden de bu korkunç cinayetin işlenmiş olabileceği öne sürülürken Çocuk Suçlarına bakan Cumhuriyet Savcısı Melih Çelik, küçük kıza tecavüz ettikleri iddia edilen S.K. ve R.M.K. hakkında Adana 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Gündüz ise küçük kızı naylon iple boğarak öldürdükleri öne sürülen Fatma ve Türkan K. hakkında ise Adana 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı, çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme' suçlarından dava açtı. Her iki savcı da, sanıklar hakkında 'cinayetten' ağırlaştırılmış ömür boyu, 'cinsel istismar' suçundan ise 15'er yıl hapis cezası istedi. Dava sürecinde her iki dosyanın bir mahkemede birleştirilmesi bekleniyor.

 'ÖNCE TECAVÜZ, SONRA CİNAYET'

İddianamelerde küçük kızın neden öldürüldüğü konusunda bir açıklama yapılmazken Savcı Gündüz, küçük Berivan'ın nasıl vahşice öldürüldüğünü şöyle anlattı:

"Yapılan soruşturma kapsamında, şüpheliler Fatma, Türkan K. ile S.K. ve R.M.K. olay günü Berivan K.'yi Fatma K.'nin ahırına getirdi. Fatma ve Türkan, 2 genci küçük kıza tecavüz etmeye zorladı. Daha sonra 2 kadın saman balyası bağlamakta kullanılan naylon iple Berivan'ı boğarak öldürdü. Cesedini de sabaha karşı köy içinden geçen küçük su arkına bıraktıkları anlaşılmıştır..."

'BEN ÖLDÜRMEDİM'

Küçük Berivan'ın katil zanlılarından kuzeni S.K. savcılıkta yaptığı savunmasında cinayet suçlamasını kabul etmedi. Arkadaşlarıyla oyun oynarken kendisini Türkan K.'nin çağırdığını belirterek, "Fatma K.'nin ahırına götürdü. İçeri girdiğimde Berivan K. hareketsiz şekilde yerde yatıyordu. Altındaki pijama diz kapaklarına kadar indirilmiş vaziyetteydi. Üst kısmında ise elbisesi vardı. Cinsel organı açıktı. Kan vardı. Berivan'ın cesedinin başında babamın akrabaları olan Fatma ve Türkan K ile R.M.K. vardı. 2 kadın  Berivan'a tecavüz etmemi istediler. Kabul etmeyince, Berivan'ı benim öldürdüğümü söyleyecekleri tehdidinde bulundular. Tecavüz sırasında Türkan K., göğüsleriyle oynayarak beni tahrik etti. Nasıl ilişkiye gireceğimi de Fatma K. anlattı. Zorla tecavüz ettim. Daha sonra bizi tehdit edip eve yolladılar. Berivan'ın annesi bizim eve gelip Berivan'ın kaybolduğunu söyledi. Babamla birlikte aramaya çıktık. Korkumdan kimseye bir şey söyleyemedim. Benim tahminime göre, Berivan'ı R.M.K. tecavüz edip öldürdü. Çünkü, R.M.K.'nin pantolonunun ön tarafı kırışıktı. Fermuarı da açıktı. Berivan'ı ben öldürmedim. Ölü haldeyken iradem dışında cinsel ilişkiye girdim. Kimin ne şekilde öldürdüğünü de görmedim."

Diğer sanıklar ise Berivan'ın öldürülmesiyle ilgili bilgilerinin olmadığını iddia ederek suçlamayı kabul etmedi. 4 katil zanlısı önümüzdeki aylarda yargılanmaya başlayacak

Yorumlar (3)
temelli 12 yıl önce
bu tür insanlık dışı hareketlerde bulunana ne ceza verilse az dır.ibreti alem ceza verilmelidir.
Barracuda 12 yıl önce
Hayır sayın Temelli, yanılıyorsunuz. Bunu insandan başka hiçbir canlı yapmaz...
ata 12 yıl önce
Bu bir vahşet!. Sayın Adalet Bakanına, yetkililere sesleniyorum. Lütfet yasada değişikliğe gidin , bu tür insanlık dışı olaylarda suçluları sokak ortasında asın ki cümle aleme ibret olsun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@