banner539

banner526

banner533

banner513

KTÜ Eski Rektörü Gözaltında

KTÜ Eski Rektörü Prof. Dr.  Kemal Gürüz'ün Ankara'nın Yıldız Semtin'de bulunan evinde de Ergenekon soruşturması kapsamında arama yapıldı. Gürüz'ün evinin arandığına ilişkin olarak kardeşinin gazetecilere bilgi verdiği öğrenildi. Arama sonrası gözaltına al

Gündem 07.01.2009, 17:37
KTÜ Eski Rektörü Gözaltında

KTÜ Eski Rektörü Prof. Dr.  Kemal Gürüz'ün Ankara'nın Yıldız Semtin'de bulunan evinde de Ergenekon soruşturması kapsamında arama yapıldı. Gürüz'ün evinin arandığına ilişkin olarak kardeşinin gazetecilere bilgi verdiği öğrenildi. Arama sonrası gözaltına alınan Gürüz,  Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin,  Gürüz'ün evinden bir bilgisayar kasası, bir diz üstü bilgisayar ve dört poşet belge çıkardığı görüldü.  Gürüz, gözaltına alınıp emniyete götürülürken herhangi bir açıklama yapmadı.

Bu arada, Gürüz'ün evine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş ile milletvekilleri Nesrin Baytok ve Nur Serter geldi.

Gürüz'ün evinde yapılan aramada, cep telefonunun da polisler tarafından alındığı bildirildi. Gürüz'ün bilgisayarına yedeklenmeden el konulduğu iddia edildi.

Yorumlar (2)
Kral_Altmışbir 12 yıl önce
İnşallah Gürüz'ün de ergenekon terör örgütüyle bir ilişkisi yoktur. Eğer varsa bu örgütün Türkiye'deki yayılımının korkunç boyutlara ulaşmış olduğunu bir kez daha görmüş olacaz.
OziloZ 12 yıl önce
Eğer ergenekon operasyonu sonuçsuz kalırsa ülke büyük bir kaosa sürüklenecektir. Ayrıca yargıya güven de tamamen yok olacaktır. Umarım tüm bu yapılanlara değecek, adil bir sonuç çıkar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@