banner556

Kritik eşik aşıldı, ölü sayısı 30 bini geçti

Dünyada koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 30 bini aştı

Gündem 28.03.2020, 21:54
Kritik eşik aşıldı, ölü sayısı 30 bini geçti

İlk olarak 12 Aralık'ta Çin Vuhan kentinde görülen koronavirüs dünya genelinde onbinlerce insanın hayatını kaybetmesine neden oldu.

ÖLÜ SAYISI 30 BİN 299 OLDU

Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesinde yer alan bilgiye göre, dünya genelinde koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 30 bin 299'a, vaka sayısı 650 bin 913'e ulaştı.

EN FAZLA CAN KAYBI İTALYA'DA

Kovid-19 yüzünden bugüne kadar en fazla can kaybı 10 bin 23 kişiyle İtalya'da gerçekleşti. İtalya'nın ardından ikinci sırada yer alan İspanya'da 5 bin 812 kişi hayatını kaybetti. Salgının ortaya çıktığı Çin, 3 bin 295 can kaybıyla üçüncü sırada yer aldı. Kovid-19 salgınından ötürü en fazla ölümün gerçekleştiği dördüncü ülke 2 bin 517 kişi ile İran, beşinci ülke ise 2 bin 314 kişi ile Fransa oldu.

Yorumlar (1)
RUSTEM AĞA 11 ay önce
SAYIN MİLLETİM VE BİZİ İDARE EDEN MAKAM SAHİPLERİ HEBİNİZE ZOR GÜNLER DE ESENLİK SAĞLIK DOLU GÜNLER DİLİ YORUM.YÜCE ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
İKTİDAR YANLISI VEYA KARŞISI OLAN LAR ALLAH AŞKINA DÜNYAYI KUŞADAN İN SANLARIN BATIR BATIR ÖLÜP GİTTİĞİ BU ZAMANDA NE OLUR BİRBİRİMİZE SAY GILI OLUP YARDIMCI OLALIM. YAHU DÜN YA KAVRULUYOR CARE ARIYOR.BİZLER BİRBİRİMİZİN KUYRUĞUNA ASILIYORUZ
AĞALAR BEYLER YAZARLAR ÇİZERLER NE DERTİNİZ NE NİYE AKLİMIZI RUHUMUZU DEVREYE SOKMUYORUZ.BİZ İNSANIZ YÜCE ALLAHIN YARATTIĞI EN YETENEKLİ CAN LILARIZ.ANLAMIYORUM KARŞI TARAFI KÖTÜLEMEKDEN KAZANÇ NE. BİR HATA YAPILIYIRSA HEBİMİZ İÇİN HATADIR BİR İYİLİK YAPILMIŞSA HEBİMİZ İÇİN İYİLİKDİR.BU BÖYLE OLMALIKİ BİZİ İDARE EDENLER HATAYA MAHAL VERME MEYE DAHA DİKKATLI OLUR.DOĞRU OLAN BU DEĞİLMİ. HER KESİM SORUMLULUK ALMALI KORDİNELİ ÇALIŞILMALI BU OLAYDA SEN BENSİN DEĞİLSİN HİÇ HİÇ AMA DÜŞÜNÜLMEMELİ.ANÇAK HALK GÜVEN DE OLDUĞUNU BU ŞEKİLDE ANLAR.
HERKESİ DAHA SAĞ DUYULU OLMAYA DAVET EDİYORUM

Gelişmelerden Haberdar Olun

@