7m

7m

hyundai

Kripto paralar caiz mi? Diyanet İşleri Başkanı Erbaş açıkladı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, katıldığı canlı yayında kendisine yöneltilen 'Kripto paralar caiz mi?' sorusuna yanıt verdi.

Gündem 11.02.2022, 13:02
Kripto paralar caiz mi? Diyanet İşleri Başkanı Erbaş açıkladı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş A Haber'de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"KRİPTO PARA CAİZDİR DENİLEMİYOR"

Ali Erbaş, kripto paraların caiz olup olmadığına ilişkin soruya, "Güvenilir olmadığı ve istismara açık olduğu için caiz diyemeyiz" dedi.

Erbaş, "Din İşleri Yüksek Kurulumuz, insanları istismar etme ihtimalinin yüksek olması münasebetiyle şu anda kullanımının caiz olmadığını düşünüyor. Soranlara bu şekilde cevap veriliyor. Belli şartları var o süreç takip ediliyor. Şu an itibariyle insanların birbirlerine rahat ve güvenli şekilde kripto parayı kullanma ortamı oluşmaması nedeniyle, insanların insanlara zarar verme ihtimalinin henüz ortadan kalkmaması sebebiyle şu an caizdir denilemiyor. Şu an takip ediliyor" diye konuştu.

"TEZ KONUSU OLARAK VERDİK"

Ali Erbaş konuyla ilgili şöyle devam etti:

"Bunu biz bir uzman yardımcısı arkadaşımıza tez konusu olarak verdik. Bir hocamız tez olarak bunu hazırlıyor. Tez bittikten sonra da tekrar görüşeceğiz. Ama şu an itibariyle kripto paralar için caizdir değildir diyemiyoruz."

'BU DİNEN YAPILAMAZ'
Sanal Hac ve ibadet olmaz. Metaverse gelişiyor ama bu dinen yapılamaz.

'SALGIN BİTERSE İNŞALLAH HASRET BİTECEK'
2022'de hac olacak mı açıkcası şu an bilmiyorum. Görüşmelerimiz sürüyor. Şu an belli ülkeden kişileri kabul ediyorlar. Salgın biterse inşallah hasret bitecek.

MESCİD-İ AKSA ZİYARETLERİ BAŞLIYOR
Diyanet İşleri Başkanlığı olarak Mescid-i Aksa ziyaretlerine başlıyoruz. Miraç Gecesi ben de Mescid-i Aksa olabilirim.


Yorumlar (5)
TRABZON61 3 ay önce
kul hakki yemek,kamu malini calmak,imam adaylarina torpil yapmak,kamu malini zarara ugratmak ,.,.,.,.,.,.,.,.,.bunlar HARMMI HELALMi.
aykut 08 3 ay önce
doğru dersin herşey bitmiş kripto olayına el atmış.100 bitcoin bağış gelse caizin caizi oludu.
antikus 3 ay önce
asil sorulmasi gereken kendisine verilen emre göre dini kullanan bir yaratiga inanmak caizmidir degilmidir?? bu yaratik Islam,i örnek alarak degil sahibinin cikerlarini gözetmek icin konusuyor bence Allah bir, hz Muhammed onun kulu ve elcisidir kelimesinden baskasina inanmam, halka fazla tedbir kadere olan imani sarsar deyip zirhli araca binen yaratigin din konusunda bana ögretecegi hic bir sey yoktur..
caizcoin 3 ay önce
sakın o topa girmeyin. borsa bile caiz mi muamma iken kripto para asla caiz olamaz. denetim yok, firmalar sıkışınca tası tarağı toplayıp kaçabiliyor, yalan dolan ve spekülasyon üzerine. hatta ünlü isimler kandırmak için kullanılıyor. kısaca eskiler banker kastelliyi bilir. şimdi ki saadet zinciri ve tefecilik sisteminin yeni şekli. asla caiz olamaz. bu arada trabzonun bir maçınca caizcoin diye reklam vardı. alman menşeyilli bitborsa reklamıydı. aman yeni tosunlar çarpmasın sizi. dikkat edin
özgür 3 ay önce
yüksek enflasyon ortamında insanları böyle riskli işlere itenler utansın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@