Köşk İçin Seçim Süreci Başladı

Genel Kurulda, Meclis Başkanlık Divanı'nın oluşmasının ardından TBMM Başkanı Köksal Toptan, Cumhurbaşkanı seçimi için adaylık başvuru süresinin bugünden itibaren başladığını, bu sürenin 19 Ağustos Pazar günü saat 24.00'de sona ereceğini söyledi.Toptan, Cu

Köşk İçin Seçim Süreci Başladı


Genel Kurulda, Meclis Başkanlık Divanı'nın oluşmasının ardından TBMM Başkanı Köksal Toptan, Cumhurbaşkanı seçimi için adaylık başvuru süresinin bugünden itibaren başladığını, bu sürenin 19 Ağustos Pazar günü saat 24.00'de sona ereceğini söyledi.
Toptan, Cumhurbaşkanı seçimi için yapılacak turların 20 Ağustos'tan itibaren 20 günde tamamlanması gerektiğini belirterek, ''Başkanlığımıza seçimlere ilişkin bir Danışma Kurulu kararı gelmemiştir'' dedi.

İLK TUR 20 AĞUSTOSTA
Cumhurbaşkanı seçiminin ilk turu, 20 Ağustos Pazartesi günü yapılacak. Sonuç alınamazsa 2. tur 24 Ağustos Cuma günü yapılacak. Bu turda da cumhurbaşkanı seçilemezse 3. tur 28 Ağustos Salı günü gerçekleştirilecek. 3 turdan da sonuç alınamazsa cumhurbaşkanı seçiminin son turu 1 Eylül Cumartesi günü yapılacak.
Meclis, cumhurbaşkanı seçimi yapılacak günlerde saat 15.00'de toplanacak.
Genel Kurul, 14 Ağustos Salı, 15 Ağustos Çarşamba ve 16 Ağustos Perşembe günleri toplanmayacak.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber veya diğer kategorilerdeki haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Trabzon haberleri içerisinde yada diğer tüm haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler