Korsanlar 2 gemi daha kaçırdı

Doğu Afrika Gemiciler Birliği Programı'ndan yapılan açıklamada, Somalili korsanların, kaçırma eylemlerinin önüne geçilmesi yönündeki uluslararası çabalara rağmen bir Yunan gemisini kaçırdıklarını açıkladı. Merkezi Mombasa'da bulunan programın koordinatörü

Gündem 19.11.2008, 08:18
Korsanlar 2 gemi daha kaçırdı
Doğu Afrika Gemiciler Birliği Programı'ndan yapılan açıklamada, Somalili korsanların, kaçırma eylemlerinin önüne geçilmesi yönündeki uluslararası çabalara rağmen bir Yunan gemisini kaçırdıklarını açıkladı.

Merkezi Mombasa'da bulunan programın koordinatörü Andrew Mwangura, korsanların gemi kaçırarak dünyaya, "istedikleri herşeyi yapabilecekleri, akla gelmeyen her şeyi düşünebilecekleri" mesajını verdiklerini söyledi.

Mwangura, Yunan gemisinde 23 veya 25 kişilik mürettebat bulunduğunu belirtti, daha fazla bilgi vermedi.

Uluslararası Denizcilik Bürosu'ndan yapılan açıklamada da, 16 kişilik mürettebatı bulunan bir balıkçı teknesinin Somali açıklarında kaçırıldığı bildirildi.

Açıklamada, korsanların sürat motorlarıyla kovaladığı tekneden pazartesi günü yardım çağrısı alındığı, irtibatın daha sonra kesildiği belirtildi.

Somalili korsanlar, kaçırılan bir düzine kadar gemiyle birlikte 200'den fazla rehineyi, ülkenin kuzeyindeki Eyl kasabası yakınlarında tutuyor.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@