banner556

Koronavirüse yakalanan polis sayısı ne kadar? Bakan soylu açıkladı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de koronavirüse yakalanan 20 civarında polis olduğunu açıkladı.

Gündem 29.03.2020, 23:27
Koronavirüse yakalanan polis sayısı ne kadar? Bakan soylu açıkladı!

Koronavirüs salgını Türkiye'de giderek etkisini artırırken polisler de bu süreçte yoğun mesai harcıyor. Bakan Soylu, bugüne kadar 20 civarında polisin koronavirüse yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteci Cüneyt Özdemir'in YouTube üzerinden yaptığı canlı yayına konuk oldu.

Programın başında Özdemir, ABD'de koronavirüse yakalanan polisler olduğunu belirtip İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "Güvenlik teşkilatından Koronavirüse yakalanan var mı?" sorusunu yöneltti.

"İYİLEŞENLER DE VAR"

Bakan Soylu, bu soruya şu cevabı verdi: "Var hem semptomları olan var hem de bir takım temaslardan dolayı olan mensuplarımız var şu anda sayısı 20 civarında. Bunlardan iyileşenler de var. Arkadaşlarımızın sahada olması ve görevlerini devam ettirebilmeleri bizim için çok önemli. Ülke açısından da çok önemli. Birçok işlemi güvenlik güçleri üzerinden yürütmeye çalışıyoruz."

TÜRKİYE'DE SON DURUM

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın açıkladığı son verilere göre ülkemizde 9 bin 217 koronavirüs hastası var. Bu hastalardan 568'inin tedavisi yoğun bakımda devam ederken 394 hasta ise entübe durumda. 105 hasta taburcu olurkenhayatını kaybeden hasta sayısı ise 131'e yükseldi.

Yorumlar (2)
tüm güvenlik görevlilerinin yanindayiz 11 ay önce
sayın icisleri banimiz açıklamada bulundu 20 polis memuru virüse yakalanmış bu polisler sahada bire bir vatandaşlar la yuz yüze ister istemez temaslarda bulunuyorlar bunlara neden izalisyonlu kıyafet verilmiyor sade ce eldiven ve maske var üniforma giyiyorlar ve o üniforma larla evlerine gidiyorlar bu şekilde çalışan asker poliserede özel kıyafet verilse daha güvenli olmaz mi izlediğimiz ve gördüğümüz kadarıyla sağlık çalışanları gibi bu sahada çalışmalarda risk altında çoğu garanti na hastanesinde nöbet tutuyorlar. Allahtüm görevi başında olanları korusun Allah devletimizi milletimizi bu salgindan biran önce kurtarsin. insAllah bu mesajim bir yerlere ulaşır ve polis asker jandarma gibi bu yerlerde görev yapanlara izalisyonlu kıyafet verilir
Potinci 11 ay önce
Babam derdi ki; Sürekli Riv Riv desene kardeşim bu süreçte virüsle mücadelede sokakta en yoğun benim polis-jandarma teşkilatım omlarında sosyal haklarında iyileştirme yapacağız desene, polisin elinde cihaz var ateş bakıyor, işimi, imamlar evde yatıyor çağır her uygulama noktasına madem polis anlıyor açıda anlar baksın, evde yatmasın 3600 denince önce imamları atıyorlardı ortaya, virüs zamanı haydi sahaya efendiler nerdesiniz,

Gelişmelerden Haberdar Olun

@