7m


7m

hyundai

Korona danışma hattı faaliyete geçti

Alo 184 Korona Danışma Hattı faaliyete geçti.

Gündem 14.03.2020, 15:58 14.03.2020, 16:16
Korona danışma hattı faaliyete geçti

Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) Corona Danışma Hattı, "Alo 184" üzerinden hizmet vermeye başladı.

Sağlık sisteminde yaşanan sorunların yerinde ve eş zamanlı tespiti, sorunun çözümünde etkin olacak mekanizmaların hızla harekete geçirilmesi amacıyla kurulan SABİM, bundan sonra yeni tip corona virüs (Kovid-19) ile ilgili bilgilendirmede bulunacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün düzenlediği basın toplantısı sırasında açıkladığı SABİM'e corona virüs danışma hattı eklenmesi çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlandı.

Bakanlık yetkilileri, corona virüs hakkında "Alo 184" hattı üzerinden danışmanlık hizmeti verecek merkezin bugün faaliyete geçtiğini duyurdu.

Türkiye'de vaka görülmesinin ardından bazı vatandaşların kimi şikayetlerine bağlı tedirginlikler yaşamaya başladığı, danışma hattının bu tedirginlik ve şikayetlere yönelik hizmet sunacağı belirtildi.

Uzman hekimlerin de görev alacağı rehberlik hizmetiyle bazı ön hizmetlerin geniş kitleye verilmesi hedefleniyor.


Yorumlar (1)
Ali Papa 2 yıl önce
Su, sabun, sıvı sabun(normal veya antibakteriyel), özellikle dışardan eve veya işe gelince kullanılır.Kolonya ise el yıkamada kullanılmaz. Günde bir veya iki defa rahatlamak için az miktarda olmak şartıyla kullanılabilir. Zararları nedir? Elleri kurutur, hassas ciltlerde daha fazla olmak üzere terlemeyi engeller, cildimizde bakterilerle olan savaş mekanizmasını engeller. Lütfen internetten zararları hakkında daha fazla bilgi edinin. Su ve sabun esas önemli olan bu. Hem ucuz hem güvenli ve zararsız. Kolonya kullanın ama elinizi kolonya ile yıkamayın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@