Korkutan depremler

Geçtiğimiz mayıs ayında 6.5 büyüklüğünde depremle sarsılan Gökçeada bu akşamda iki kez sallandı. AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı Deprem Bilgilendirme Servisinin verilerine göre Ege Denizi'nde Gökçeada'ya 50 kilometre mesafede saat 20.21'de 3.5 büyüklüğünde

Korkutan depremler
Geçtiğimiz mayıs ayında 6.5 büyüklüğünde depremle sarsılan Gökçeada bu akşamda iki kez sallandı. AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı Deprem Bilgilendirme Servisinin verilerine göre Ege Denizi'nde Gökçeada'ya 50 kilometre mesafede saat 20.21'de 3.5 büyüklüğünde deprem kaydedebildi. Aynı bölgede 22 dakika sonra 20.43'te 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 
Boğaziçi Üniversitesi Kandili Rasathanesi ise ilk depremi 3.6, ikinci depremi 4.9 olarak duyurdu.
 
Depremlerin Gökçeada İlçesi'ne bağlı Uğurlu köyü ve çevresinde hafif şekilde hissedildiği öğrenildi. Depremde herhangi can ve mal kaybının olmadığı belirtildi.
 
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından bu akşam yapılan açıklama şöyle:
 
"4 Eylül 2014 Perşembe günü (bugün), akşam saat 20.43'te Ege Denizi'nde AFAD–TDVM'den (Türkiye Deprem Veri Merkezi) alınan verilerle göre Mw=4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremden 12 dakika sonra bölgede2.7 büyüklüğünde bir deprem daha meydana gelmiştir.24.40 km. derinlikte meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem bölgesine en yakın yerleşim yerleri Çanakkale'nin Gökçeada ilçesidir.
 
AFAD Çanakkale İl Müdürlüğü ve Gökçeada'daki diğer birimlerle yapılan haberleşmelerde, meydana gelen deprem ile ilgili olumsuz herhangi bir ihbarın olmadığı tespit edilmiştir. Deprem, Çanakkale il merkezi ve ilçelerin yanı sıra bölgede vatandaşlarca hissedilmiştir.
Depremleri, afad.gov.trve deprem.gov.tradreslerinden 7 gün 24 saat anlık olarak takip edebilirsiniz.AFAD Deprem Dairesi, 720'den fazla deprem gözlem istasyonuyla depremleri çözümlemektedir."
 
AKDENİZ'DE 5.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
 
00.02'de merkez üssü Antalya açıkları olan 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
 
Antalya, gece yarısı 5.2 büyüklüğünde deprem sallandı. Akdeniz açıklarında meydana gelen, can ve mal kaybına yolaçmayan deprem Antalya kent merkezi ile bazı ilçelerinde yoğun olarak hissedildi.
 
AFAD Deprem Merkez Üssü, depremin saat 00.00'da merkez üssünün Akdeniz'in Antalya açıklarında 5.2 büyüklüğünde olduğunu açıkladı. Denizin 25 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Antalya kent merkezine 63, kemer ilçesi'ne 42 kilometre uzaklıkta yaşandı. Can ve mal kaybına yol açmayan depnem Antalya kent merkezi ile batı kısmındaki ilçeleri Kemer, Kumluca ve Finiki'de yoğun olarak hissedildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler