Kaybolan astsubayla ilgili TSK'dan flaş açıklama

Kilis’te kaçak geçişleri engellemek isterken sınırı geçtiği belirtilen ve kendisinden beş gündür haber alınamayan Kilis Öncü Hudut Karakolu komutanı Özgür Örs’ün IŞİD’in elinde olduğu iddia edilmişti.Bugün gazeteler ve haber sitelerinde yer alan haber hak

Gündem 05.01.2015, 13:43
Kaybolan astsubayla ilgili TSK'dan flaş açıklama

Kilis’te kaçak geçişleri engellemek isterken sınırı geçtiği belirtilen ve kendisinden beş gündür haber alınamayan Kilis Öncü Hudut Karakolu komutanı Özgür Örs’ün IŞİD’in elinde olduğu iddia edilmişti.

Bugün gazeteler ve haber sitelerinde yer alan haber hakkında TSK, bu sabah saat 11:0 sularında açıklama yaptı.

TSK'dan yapılan açıklamada "Astsubay'ın IŞİD'in elinde olduğu yönünde bilgi yok. Sınır ötesi operasyon söz konusu değil." denildi.

Tahkikatın çok yönlü sürdüğü belirtilen açıklama da "MİT de tüm kurumlar dahil fedakarlıkla çalışmalarını sürdürüyor" denildi.

MİT EKİP OLUŞTURDU

Bu sabaha kadar yetkililerden açıklama gelmezken Örs’ün IŞİD tarafından kaçırıldığı konusunda resmi açıklama yapmazken MİT de Örs’ü bulmak için ekip oluşturdu. Üst düzey askeri yetkililer de bölgede incelemelerde bulundu.

AİLEYE TELEFON

Örs’ün sağlık durumu hakkında bilgi vermek üzere aileyi arayan bir askeri yetkili Örs’ün sınırda devriye sırasında pusuya düşürülerek IŞİD militanları tarafından kaçırıldığını söyledi ve “Özgür kardeşimizin durumu iyi. Burnu bile kanamadan en kısa zamanda geri gelecek. Görevi nedeniyle yaptığı operasyonlar IŞİD’in canını sıktığı için IŞİD tarafından kaçırıldığını düşünüyoruz. Durumu hakkında tüm bilgilere sahibiz. Kendisini kurtarmak için yetkililer çalışıyor. Merak etmeyin” dedi.

BORDO BERELİ İDDİASI

- Astsubay Özgür Örs’e ulaşılamazken, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bölgede önlemler en üst düzeye çıkarıldı. 
- Bordo bereliler operasyon için hazırlık yaparken bölgeye İnsansız Hava Araçları (İHA) da yönlendirildi. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@