İYİ Parti ile AK Parti arasında ‘fındık’ kapışması

Kasım ayında fındık fiyatı açıklamak millete tuzak kurmaktır!

İYİ Parti ile AK Parti arasında ‘fındık’ kapışması

Advertisement Advertisement

Haber61 - Haber Servisi - İyi Parti Ortahisar İlçe Başkanı Dr. Muhammet Erkan, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta’nın sözlerine karşılık verdi. 

“Ak Parti Trabzon Milletvekili Sayın Muhammet Balta, milletvekilimiz Hüseyin Örs’ü fındık üreticisinin sesi olduğu için popülizm yapmakla suçlamıştır. Sayın Balta’ya sormak gerekir; halkın sorunlarını dile getirmek ne zamandan beri popülizm olmuştur. Yine sormak  lazım muhalefetin görevi nedir Sayın Balta? Trabzon milletvekilimiz fındığı, çayı konuşmayacakta ne konuşacak?” diyen Erkan şunları söyledi; 

“Sayın Hüseyin Örs’ü süs olsun diye milletimiz seçip meclise göndermemiştir. Tabiki milletimizin sorunlarını dile getirecek. Tabiki halkımızın gözü kulağı olacaktır. Hatırlatmak isterim ki kendisi milletvekilidir. Milletin her derti onun dertidir.

İYİ Parti ile AK Parti arasında ‘fındık’ kapışması

AKP Trabzon milletvekilleri fındık üreticisinin sorunlarının araştırılmasını istememişlerdir. Mecliste rabia işareti yaparak önergeye hayır oyu vermişlerdir. Sayın vekiller muhalefete saldırmak yerine millete bunun hesabını versinler. Fındık üreticisinin sorunlarını araştırılmasından niçin rahatsızlık duymuşlardır? İlk defa Kasım ayında fındık fiyatı açıkladılar. Bu millete tuzak kurmaktır. Devlet vatandaşına tuzak kurmaz. Beyler çıksınlar bunun hikmetini açıklasınlar.

Siyaseti samimi yapmak lazım. Halka doğruları anlatmak gerekir. Getirilen yeni ucube başkanlık sistemiyle  iktidar partisinin vekillerinin sorunların çözümü konusunda etkin olamadıkları ortadadır. Türkiye’de her şey tek kişiye bağlanmıştır. Bakanlar iktidar milletvekillerini gale almamaktadır. Gerçek şudur ki; yeni sistemde  iktidar partisi milletvekilleri ile muhalefet partisi milletvekillerinin iş görebilme, halkın sorunlarını çözebilme konusunda bir farkları yoktur. Bu gereği Ak partililer söylüyor. İktidardamıyız, değil miyiz belli değil diyorlar. Sayın vekiller çıksın millete bunu anlatsınlar. Yeni sistemde sorunlar çözülemiyor, çaresisiz desinler. Tek adam sistemine geçilmesinde yanlış yaptık desinler. Kapalı kapılar arkasında konuştuklarını milletle konuşsunlar.

Gerçekler halktan gizleniyor. Burada Ferrero şirketi korunuyor. TMO Kasım ayında sanal rekabet ortamı oluştu algısı oluşturmak için devreye sokuldu. Bunu görmek lazım.Muhalefetin görüşlerinin içeriğini tartışmak yerine popülizm yapıyorsunuz gibi yuvarlak laflarla gerçekler, sahne arkası oyunlar gizlenmeye çalışıyor. Sayın AK Partili vekillerimiz fındık üreticisinin sıkıntılarını dert edinmiş olsalardı mecliste verilen önergeye evet oyu verirlerdi. AKP milletvekillerinin millete hesap vermek, halkın takdirini kazanmak gibi bir dertleri yoktur. Onların tek davası baştaki tek kişinin gözüne girmek ve listelerdeki yerini garanti etme çapasıdır. Yoksa Trabzon milletvekili neden fındık üreticinin sorunlarının araştırılmasını istemez? Araştırılsa ne olacak? Maalesef ülkenin geldiği mevcut durum bundan ibarettir.

İnşallah milletimiz durumun vahametinin farkına varır da ilk seçimde bu ucube sistemin sonunu getirecek bir karara oy verirler. Takdir milletimizindir.”


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 6 ay Önce

Tamam akparti önergede hayır oyu verdi akparti suçlu sizin aklınız sıra adama demezlermi dört parti çoğunluğu neden toplayamadınız akpartiyi haksız çıkarmak içinmi aklınız sıra oy çalmak eğer çoğunluğu sağlayıp o önerge meclisten geçseydi bu üretici sizi takdir edecekti şimdi kendinizi parçalamayın akparti seçmeni size oy değil bitini vermez.bunu aklınızdan çıkarmayın

banner393

banner426

banner204