İsviçre Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

İsviçre'deki skandal görüntülerin ardından Büyükelçi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Gündem 26.03.2017, 17:00 26.03.2017, 17:23
İsviçre Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı
İsviçre'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef gösteren PKK gösterileri nedeniyle İsviçre'nin Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

İsviçre'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef gösteren PKK gösterilerinin ardından Ankara da harekete geçti. İsviçre'nin Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

RAHATSIZLIK İLETİLDİ

Dışişleri Bakanlığı, İsviçre'nin Ankara Büyükelçisi Walter Haffner'ı çağırarak, terör örgütü yandaşlarının Bern'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan miting düzenlemesinden duyduğu rahatsızlığı iletti.

ERDOĞAN'I HEDEF GÖSTERMİŞLERDİ

İsviçre'de terör örgütü yandaşlarınca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef gösteren bir pankart açılmıştı.

TERÖRİSTLER İÇİN KORUMA VERİLDİ

Terör örgütü PKK yandaşlarının Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'ı hedef gösteren pankartına İsviçre polisi müdahale etmedi. Siyah fon üzerine hazırlanmış pankartta, başına silah doğrultulmuş Erdoğan'ın fotoğrafı ve "Kill Erdogan" (Erdoğan'ı öldürün) yazısı yer aldı. Geniş güvenlik önlemlerininin alındığı mitingde, ilk yardım ekipleri de hazır bulundu.
Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Süleyman Özmen 4 yıl önce
Konya ilimizde küçük bir ülke İsviçre Osmanlı geri geliyor o açtırdığınız pankartlar size yedireceğiz bir 600 yıl daha size ve Avrupa'ya diz çöktüreceğiz, yaaa sabır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@