alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

İşte seçimde oy kullanacak Suriyeli sayısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına hak kazanmış 53 bin 99 Suriyelinin 31 Mart seçimlerinde oy kullanabileceğini belirtti.

Gündem 19.01.2019, 10:58
İşte seçimde oy kullanacak Suriyeli sayısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarından satır başlar şöyle;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına hak kazanmış 53 bin 99 Suriyelinin 31 Mart seçimlerinde oy kullanabilecek. Bu sayede oy kullanmalarının önündeki engeli kaldırmış olduk.

(31 Mart seçimleri) Seçim günü 547 bin kolluk personelimiz görev başında olacaktır.

Yaptığımız risk  analizleri ve bundan önce meydana gelen seçim olaylarının tahlili neticesinde  terör örgütünün tehdit ve baskı yoluyla vatandaşlarımızın oy kullanma hakkına  tesir edebileceği değerlendirilen 11 il ve 12 ilçemize, yine bu il ve ilçelerdeki  üs bölgelerinde görevli 6 bin 680 ilave kolluk personeli, seçim günü için  görevlendirilmiştir.

Adres bilgileri eksik olan 363 bin kişiden 64 bini bilgilerini güncelledi.


Yorumlar (10)
DuRsUnTeMeL 3 yıl önce
Kendi ülkelerini bırakıp kaçarak geleceklerini belirleyenmediler benim ülkeme gelmiş oy kullanarak bizim geleceğimizi belirleyecek? Savaş kaçkını vatan hainleri. Savaş bitti gidin ülkenize istemiyoruz sizi lan! sizi bu ülkeye getirip de oy kullandıranlara vatandaşlık verenlere gün gelecek hesap sorulacak.
zübük 3 yıl önce
yanlış başlık. şöyle olmalıydı "işte seçimde akp'ye oy kullanacak suriyeli sayısı"
emre 3 yıl önce
şimdi bu suriyeliler bedevadan vatandaş olup benimle eşit haklara sahip oldular ya ( ben vergi ödüyorum onlar hastanelerden bedava yararlanıyorlar ! ) bu arkadaşları ne zaman askere alıyorsunuz ? vatandaş olduklarına göre askerliğe de hak kazanmışlardır diye düşünüyorum.
Üzeyir 3 yıl önce
Suriyelilere vatandaşlık verilmesini ve oy kullandırılmasıni yanlış buluyorum
Kemal Ayhan 3 yıl önce
Kiliste Bizden Fazlalar Biz Kendimizi Suriyede Sanıyoruz Dogum Oranları Bizden Üç dört Kat Fazla oluyor Sanki Savaştan Degil Dogum Yapmak İçin Kaçmışlar
mehmet. 3 yıl önce
akp 1-0 onde basliyor : 53 bin 99 oy …
hahaha 3 yıl önce
ne güzel haber dimi
YORGUN 3 yıl önce
İNANALIM MI?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@