İşte emekli amirallere sorulacak 3 soru!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının bazı emekli amirallerin açıklamasına ilişkin yürüttüğü soruşturmanın detayları ortaya çıktı.

Gündem 05.04.2021, 13:51
İşte emekli amirallere sorulacak 3 soru!

Alınan bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosundan sorumlu Başsavcıvekili Veysel Kaçmaz tarafından yürütülen soruşturmada, gözaltına alınan emekli amirallerin bildirinin hazırlanmasında, bildiride adı geçen diğer kişilere ulaştırılmasında ve imzalatılmasında rol oynadıkları tespit edildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin ev aramaları ve dijital materyallerinin incelemesinin devam ettiği öğrenilen soruşturmada, emekli amirallerin yurt içi ve yurt dışındaki bağlantılarının araştırıldığı kaydedildi.

SORUŞTURMADA ÜÇ KRİTİK SORU

Soruşturma kapsamında bildiride imzası bulunan emekli amirallere yöneltilecek üç kritik soruya ulaşıldı. Emekli amirallere, bildirinin hazırlanma sürecinden, yayınlanan son içeriğinden, yayınlanacağı tarihten ve saatten haberdar olup olmadıkları sorulacak.

10 İSİM GÖZALTINA ALINDI

Türk Ceza Kanunu'nun 316/1 maddesinde yazılı "Devletin güvenliğine ve anayasal düzene karşı suç işlemek için anlaşma" suçundan re'sen açılan soruşturmada Ergun Mengi, Atilla Kezek, Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Türker Ertürk, Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal gözaltına alındı.

DHATrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (20)
Hakkı kılıç 6 ay önce
emekli pkk lı öcalan trt de konuşuyor sıkıntı yok.. emekli askerler yazılı açıklama yapınca mı rahatsız oluyorsunuz... geçen hafta general resmi araçla dergaha geldi sarık bağladı...buna adamlar tepki koyuyor uyarıyor. yeni fetöler yolda diyor..iktidar şow peşinde...daha çok bu kafayla meydanda gece telefonla toplanırız..Allah muhafaza
desteptul.... 6 ay önce
VATANSEVERLERIN yanindayiz . bu is amerikanin ukraynayi korumak icin montroyu delmek icin iktidar tarafindan yapilan bir tezgahtir . uyanin artik .erdoganin serveti ulkenin bekasi oldu .
antikus 6 ay önce
Akif Hasan Başakoğlu burda amiraller tamda onu yapiyor ioste devletlerinin yaninda oluyorlar sen istersen bir arastir bak kanal istanbul ve montro iliskisi ne imis bunu anlarsan reisinin neden yirtindigini anlarsin.. amiraller yani deniz kumandanlari onlar senin kendini bilmedigin kadar uluslar arasu hukuku ve antlasmalari bilir ve onun icin tavir koyarlar bu ülke senin reisinin mali degil anlayin artik
Akif Hasan Başakoğlu 6 ay önce
Bir tek devletimizin yanında olunur.Darbe yapma heveslisi olan varsa karşısında vatan nöbeti tutan Türk halkını bulur.Ya Allah Bismillah Allahuekber.Tek millet tek bayrak tek vatan tek devlet.
vatandaş 6 ay önce
şimdi bir hafta ağlar bu din tüccarı ticcaniler ekonomiyi unutturacaklar tabi millete
Hakan 6 ay önce
Ula memeeet Milletin paralariyla coco ceken milyonlul arabaya binenler ne oluyor peki.
mehmet 6 ay önce
Din tüccarı seçim öncesi Yasin okuyup seçim sonrası camiye uğramayan ama milletin paralarıyla içki içenlerdir.
Horyanlı 6 ay önce
Bunların vatan haini rütbeleri kopardın alın rütbe türkün şerefidir ondan bütün sosyalhaklari,
Tonyalı 6 ay önce
Sen kimsin rütbe sökecek, sizin fetöcüler sökemedi ayrıca çoğu fetöcüler yüzünden kumpasla hapiste yattı. Amiral fikir beyan etmiş eeee. 128milyar nerede desek hapis i yatmamız gerekiyor.
vatandaş 6 ay önce
anadilinde becerip bir cümleyi doğru yazamıyorsun devletin kurmay kadrosunu vatan hainliğiyle suçluyorsun
Fakirzade61 6 ay önce
Çift maaş lar,Lüks yaşamlar...
Bende bunları soruYoruM.Duyan varmıııı....
Yakup 6 ay önce
Peygamber Ocağı" denilen TSK’da cemaatler savaşı Kurdoğlu Grubu'nu muhafazakâr camia içindeki "kapalı kutu" olarak tanımlamak yanlış olmaz. Cemaatler her yerde artık devletin her kademesinde nurcusu süleymancısı osu busu şusu bitmiyo devletin anahtarı cemaatlere çoktan verilmiş.
mehmet 6 ay önce
Darbeci artıkları bunlar. Milletin değil ABD nin hizmetkarları. Elebaşlarından biri ne diyordu? "PKK-PYD komşumuz olsun, ne var bunda?" . Gecenin bir yarısında milli iradeye muhtıra ha! Şerefsizler.
SALİH 6 ay önce
ŞİMDİ BİZ BU ADAMLARIN NESİNİ SAVUNACAĞIZ. DİYARBAKIR ANNELERİ VE DİĞER ANNELER ŞEHİT ANNELERİ ADINA SİZLERİ KINIYORUZ.
Tıger eyes 6 ay önce
Bu amiraller ergenekonun artıkları.Eski devirleri arıyorlar.Güven Erkaya nın izinde bu müptezeller..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@