banner491

İsmail Türüt'ten Yeni Zelanda'ya türkülü protesto

İsmail Türüt türkü söyleyerek tepki gösterdi

banner432

Karadenizli Ünlü Türkücü İsmail Türüt, Yeni Zelanda'da dün Müslümanlara yönelik gerçekleştirilen silahlı terör saldırısına Türkülü göndermede bulundu. 

Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrinde dün cuma namazı esnasında yapılan saldırıda 49 kişi hayatını kaybetmiş, 48 kişide yaralanmıştı. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’den de saldırıya ilişkin tepkiler sürüyor. 
Türkücü İsmail Türüt, saldırıya ilişkin yazdığı ve okuduğu dörtlüğü sosyal medya hesabından paylaştı. Türküsünde Müslümanlara karşı yapılan saldırılara dikkat çeken Türüt, ‘Nerde bu Müslümanlar?’ diye sordu. 

İşte İsmail Türüt’ün söylediği o türkünün sözleri: 
“Canlar gideyi canlarda seyredeyi insanlar 
İnananın derdinden inanmayan ne anlar 
Yahudiler, Budistler de azdı Hristiyanlar 
Gavurlar iş başında da nerde Müslümanlar.” 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
nuray uzun
nuray uzun - 9 ay Önce

gerçek mümin ibadeti Allahla kendi arasında hiçkimseye duyurmadan görünmeden yapandır.dünya malı için rant için gösteriş için müslüman olunmaz yapanlarda müslüman olamaz.saygılar

Irfan öztürk
Irfan öztürk - 9 ay Önce

Ismail bey avrupada türkiyede bi olay olmasın hemen onun üzerine turku yapmasan sasarim zaten müslümanlar nerdesunuz sen nerdesin ısmail bey çik su deliktende senide girelim öyle her boka şarkı yapmaya benzemiyor bu işler daha dunekadar taksim meydanında serefsizler islama darbe vurmaya çalışıyorlar hadi gorim delikanlilini

banner441

banner472