7m


7m

hyundai

İsmail Saymaz, Bakan Soylu'ya sordu; Sedat Peker'in miting yapmasına neden izin verdiniz?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarının ardından canlı yayında açıklamalarda bulundu. Peker'in tecavüzden karakola gittiğini ve suçunun örtüldüğünü belirten Soylu'ya gazeteci İsmail Saymaz, "O zaman Sedat Peker'in miting yapmasına neden izin verildi?" sorusunu sordu.

Gündem 24.05.2021, 22:35
İsmail Saymaz, Bakan Soylu'ya sordu; Sedat Peker'in miting yapmasına neden izin verdiniz?


Habertürk canlı yayınında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kübra Par'ın moderatörlüğünde gazeteciler Merdan Yanardağ, İsmail Saymaz, Veysi Ateş ve Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtladı. Programa İsmail Saymaz'ın "Sedat Peker'in miting yapmasına neden izin verildi?" sorusu damga vurdu.

"SEDAT PEKER'İN TECAVÜZÜNÜN ÜSTÜ ÖRTÜLDÜ"
Süleyman Soylu, programın ilk başında Davutoğlu ve Babacan'la ilgili konuştu. Daha sonra Sedat Peker'le ilgili iddiaları dile getiren Soylu, Peker'in bir kıza tecavüz ettiğini ve karakola götürüldüğünü söyledi. Soylu, "Sedat Peker, tecavüz nedeniyle karakola götürüldü. İddia değil, belge var. Ama daha sonra dosya karakolda kapatıldı." dedi.

Siz bunu ne zaman öğrendiniz sorusuna cevap veren Soylu "Ben de yeni öğrendim işlerin içine girince." dedi.

"AK PARTİ, TÜRKİYE'DE MAFYAYI BİTİRDİ"
Daha sonra Soylu, İsmail Saymaz'ın "Sedat Peker'in miting yapmasına neden izin verildi, bazı AK Partililer neden alkış tuttu?" sorusuna şu yanıtı verdi: Genellemek çok yanlış bir şey olur. AK Parti siyasi hayatı içerisinde 2002'ye kadar eğer varsa, 2002'deki notları çok açık bir şekilde gösterebilirse arkadaşlar. O zamanın manşetlerinde 'Türkiye'yi mafya teslim aldı' başlığı var. Türkiye mafyaya teslim oldu. Ben AK Parti'de değilim o dönem. AK Parti'nin ilk meselesi budur. Avukatlar, iş adamları ve Türkiye'deki herkes bilir. AK Parti Türkiye'de ilk kez ekonomiyi sıçratmadı, mafyayı bitirdi.

"YALIN KILIÇ MÜCADELEMİZE DEVAM EDİYORUZ"
Özne seçilmemin sebebi şu; bir, ben hükümetin bir üyesiyim. AK Parti'nin yöneticiliğini de yaptım. Yalın kılıç mücadelemize devam ediyoruz. Terörle mücadelemize devam ediyoruz. Türkiye'de 15 Temmuz civarında 5550 kişi terör örgütüne katılıyordu. Şu anda, 12 kişi, üçü veya dördü yurt dışında. Bu katılmıyor demektir. Türkiye'de organize suç örgütleri açısından, ben Ankara'dan geliyorum, İzmirliler söylesinler, 355 suç şebekesini çökerttik, 393 uyuşturucu çetesi çökerttik. Eğer siz buna yalan derseniz ben her şeyi kabul edeceğim. Okulların önünde uyuşturucu çeteleri çocuklarımıza uyuşturucu satıyorlardı. Banzai içen çocuklar zombi gibi her tarafta duruyorlardı. Bana İstanbul'da üç örneği göstersinler, Ankara'da göstersinler.

"BUNU TÜRKİYE'NİN ÜZERİNE GELEN BİR OPERASYON OLARAK GÖRDÜM"
AK Parti iktidarı dedi ki, 'Bunu yapmakla sen mükellefsin' . Ortaya konulan iradeyle bunu sağladık. Bu bir başarı mı? Bana göre başarı. Bu topyekün bir başarı. Sadece benim başarım değil. Bir de FETÖ ile mücadele yapıyoruz. Bizim üzerimizde FETÖ ile ilgili az gidiyorlardan tam tersi sert gidiyor diye eleştirenler var mı, yok mu? Her gün bir DEAŞ operasyonu yapılıyor mu? Türkiye'nin içinde istikrarsızlık sağlayamayacaklarsa, hükümetin uyguladığı politikalar ve aynı zamanda İçişleri Bakanlığı'nın müktesebatı. Benim İçişleri Bakanlığımı teslim aldığında 6500-7000 kişi kalmıştı. Kaymakamların üçte biri gitmişti. FETÖ'den dolayı gitmişti. Hiçbir mazeret ortaya koymadan Türkiye'de operasyonları yürüten, çocukları rahat rahat sokağa çıkartan bir anlayış. Ben açık söyleyeyim, bu operasyonun Türkiye'nin üzerine gelen operasyon olarak gördüm, bizim de kendimizi ifade edeceğimizi anladım ve ortaya çıktım.

Haberlercom


Yorumlar (29)
Trabzonlu 1 yıl önce
Tam bir komedi..Gazeteci soruyor neden koruma verildi cvp senin saçın siyah gazeteci soruyor 2002 önce suç örgütüleri hapisteydi 2002 sonra çıktılar neden cvp takım elbisen çok güzel..izlenmesi gereken bir program degil
hakan 1 yıl önce
Yaşar arkadaşı tebrik ediyorum. VAllahi devletin bakanından daha açıklayıcı konuşuyor... Koskoca bakan bir yaşar kadar net olamadı.
yasar 1 yıl önce
işinize nasıl geliyorsa öyle anlıyorsunuz, evet ak parti gelmeden önce türkiye de mafya-siyaset-gladyo yapılanması mevcuttu, bunu bitiren de akparti oldu, adam bunu anlatmaya çalıştı.
Garip38 1 yıl önce
Nerenle dinledin programı ?
Borabay 1 yıl önce
128 milyar videolarını yasaklatan şahıs Sedat Peker videolarını birezilya dizisi gibi izliyor. Yeminle söylüyorum,3 vakte kadar önce soylu, yanında bonus olarak İstanbul’u kaybeden binali milletin önüne atılacak...ve şahıs PKK dan , Güler’den, bağış’tan, Bayraktar’dan Çağlayan’dan fetöden nasıl sıyrıldıysa bunlardanda sıyrılacak. Ahada haburiye tükiriyrim kurumadan görecesiniz.;)))
Bilenbiri 1 yıl önce
128 md dolar,la fontene serisi ,son Baskı,
Baydı ya.....!değiştir artık....! Mesela Özgür Özel Tipitip serisi var....:)
Sonderman 1 yıl önce
Yatsı okundu, mum söndü, üç vakte kadar Süleyman, sonra binali, ardından bahçecik i milletin önüne atıp, ŞAHSIM pirüpaktır diyecek. Demedi demeyin...
Viy viyda viy viy 1 yıl önce
Zavalli millet ve ordaki gazetecilere de yazik ki net cevap bekliyor..hep nasil hikaye anlatirim programi bitiririm pesinde..
Mantıklı 1 yıl önce
Yayını izliyorum. Maalesef, her Siyasetçi gibi S.S’de kaytarık cevaplar veriyor. S.P. bu Proğramı büyük bir ihtimalle izliyordur. Müthiş kontralar geleceğne eminim. Heyecanla belkiyoruz, maalesef ...
Bilenbiri 1 yıl önce
Merdan güruhuna....oflu ders veriyor...
Devlet adamlığı öğretiyor...merdan alışmıştır tele1 de ahmakça yalan üretip Atatürkçü geçinmeye.....!
Bilmeyenbiri 1 yıl önce
Ya madem bu adam suçlu bu mafya lideri türkiye den nasıl rahat rahat çıktı. Adam gelip rize ye miting yaptı o zaman suçu yok muydu?
Bilenbiri 1 yıl önce
Komeralı....uyusturucu konusunu iyi dinle anne feryadı bölümü anlarsın merdanın hinliğini...!Ahmaklığını...!
Bilenbiri 1 yıl önce
Ofli hemşerim..ben anladimda sen nerenle dinledin....!
Alışmışsınız siz medya patronlarının dediğini yapan el pençe duran sünepe bakanlara....! Sen önce Devlet adamlığını öğren....!
komeralı 1 yıl önce
hangi sorusundan rahatsız oldunuz merdan yanardağ'ın
OFLU 1 yıl önce
BILMEYEN biri denen zat,cevapları bari anlayacak kadar olsaydin.Adam hangi soruyu cevaplayabildi?
Turgay 1 yıl önce
AKP 19 yıldır iktidarda demek ki senden önceki bakanlar görevini yapmamış. 2002 de terör nerede ise sıfırlanmıştı azdıran yine AKP oldu.Metiner'in Erdoğan için hazırladığı Kürt raporuna bakın. Orada terör filan denmiyor nerde ise hakkını arayan gençler deniyor. İşte bu anlayış yıllarca ülkeyi idare etti. Ne zaman ki ortaklık bozuldu mücadele başladı.
Tarihe gececek bir program 1 yıl önce
30 yildir program izlerim..2 -3saat yayin yayip 1 tane soruya bile cevap verilmedigini goruyorum.Aslinda maalesef pekerin dediklerinin dogru oldugununda ispati. Yapacakbisey yok zalimler icin yasasin cehennem
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@