İŞ garantili fındık kursu!

Trabzon’da bir yandan istihdam sıkıntısı yaşanırken, diğer yandan ise nitelikli elemanlar yetiştirip, iş garantili ve de aynı zamanda 25 lira gündeliğin de verildiği kurslara bayanlar büyük ilgi gösteriyor.Trabzon’un en fazla istihdam sağlayan sektörlerin

Gündem 28.08.2014, 10:00
İŞ garantili fındık kursu!

Trabzon’da bir yandan istihdam sıkıntısı yaşanırken, diğer yandan ise nitelikli elemanlar yetiştirip, iş garantili ve de aynı zamanda 25 lira gündeliğin de verildiği kurslara bayanlar büyük ilgi gösteriyor.

Trabzon’un en fazla istihdam sağlayan sektörlerinden olan fındık fabrikalarında, fındık seçme elemanı olarak çalıştırılacak bayanlar için Trabzon Ticaret Borsası’nın (TTB), İŞKUR ile ortaklaşa açacağı Fındık Seçme Elemanı Yetiştirme Kurslarından dördüncüsü 1 Eylül tarihinde başlayacak.

 “UMEM BECERİ’10” diye adlandırılan “Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Projesi” kapsamında, asgari 30 kişi ile başlayacak fındık seçme elemanı yetiştirme kursuna 18-38 yaş grubundaki en az ilkokul mezunu olan bayanlar katılabiliyor.

Yetkililer, teorik kursların hafta içi günde 5 saat olmak üzere 1-26 Eylül tarihleri arasında  Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, stajların ise 2 hafta süre ile fındık kırma ve işleme fabrikalarında gerçekleştirileceğini belirterek, başvuruların iskur.gov.tr, umem.org.tr veya becerion.org.tr adresleri üzerinden internetten, ya da İŞKUR ile Trabzon Ticaret Borsası’na şahsen yapılabileceğini bildirdiler.

Başvuranlar arasından 30 kişinin kursa kabul edileceği belirtilerek, isteklilerin fazla olması halinde ise, yapılacak kursiyer seçme tarihlerinin adaylara mesajla bildirileceği kaydedildi.

Daha önce açılan 3 kursa katılan 90 kursiyerin büyük bölümü halen fındık fabrikaları ve işleme tesislerinde istihdam ediliyorlar.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@