Irak'tan petrol müjdesi!

Başbakan Davutoğlu ve Irak Başbakanı El İbadi ortak açıklama yaptı.Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:"Gerek DEAŞ gibi son dönemde çıkan terör örgütleri ve Irak'ı Suriye'yi kendisine bir alan olarak seçen terör örgütleri, gerekse onyıllardır Irak to

Gündem 25.12.2014, 17:57
Irak'tan petrol müjdesi!

Başbakan Davutoğlu ve Irak Başbakanı El İbadi ortak açıklama yaptı.

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

"Gerek DEAŞ gibi son dönemde çıkan terör örgütleri ve Irak'ı Suriye'yi kendisine bir alan olarak seçen terör örgütleri, gerekse onyıllardır Irak topraklarından Türkiye'ye saldırılar yürüten PKK terör örgütü gibi bütün terör örgütlerine karşı ortak bir tavır içindeyiz. Irak'ın güvenliği bağlamında her türlü desteği vermeye hazırız."

IRAK'LA İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

Biz Irak'la her türlü işbirliğine hazırız. Türkiye - Irak ekonomisi birbirini tamamlıyor. Ortak işbirliğinde sonuna kadar kararlıyız.

IRAK PETROLLERİ TÜRKİYE ÜZERİNDEN İHRAÇ EDİLSİN


Irak Başbakanı İbadi, Irak petrollerinin Türk topraklarından geçerek dünya pazarına ihraç edilmesini istediklerini söyledi. Irak Başbakanı İbadi, Türkiye ve Irak'ın egemenliği bağlamında ilişkileri ekonomik, siyasi, ticari, güvenlik ve askeri bütün alanlarda geliştirme arzusu içinde olduklarını söyledi.

TÜRKİYE'YE MÜDAHALEYE İZİN VERMEYİZ

IŞİD'i topraklarımızdan atmaya kararlıyız.Irak zayıflamaya başlamıştır. Türkiye'ye karşı bir müdahale olursa buna müsade etmeyiz.

Biz ikili ilişkilere önem vermekteyiz. İki halkın ulusal çıkarı için bunları gerçekleştirmemiz gerekiyor. Ne yazık ki bögede bir kutuplaşma var. Bu kutuplaşmaları bertaraf etmemiz gerekiyor.

İki başbakan gazetecilerin sorularını yanıtladı

Davutoğlu: Terörle mücadele konusunda işleyen mekanizmalar var. Irak'a eğitim ve diğer konularda destek vermeye hazırız. DEAŞ'a karşı peşmergeye askeri eğitim veriyoruz. Eğit-donat noktasında Irak'a destek veriyoruz. Suriye yabancı savaşçılara kapanmalı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@