İngiliz eski ajanı İstanbul'da ölü bulundu!

White Helmets'in kurucusu eski MI6 ajanı İstanbul'da ölü bulundu

Gündem 11.11.2019, 14:28
İngiliz eski ajanı İstanbul'da ölü bulundu!

Suriye'de faaliyet gösteren Beyaz Baretliler'in kurucusu olduğu ifade edilen James Gustaf Edward Le Mesurier, İstanbul'daki evinde ölü bulundu. Le Mesurier'in eşi, "Eşimin psikolojik sorunu vardı ve anti depresan haplar kullanıyordu" dedi.

Sosyal medyaya yansıyan ilk haberler, eski İngiliz istihbarat (MI6) subayı olan Le Mesurier’in öldürüldüğü yönündeydi.  İstanbul Emniyet Müdürlüğü kaynakları, Mesurier’in Beyoğlu ilçesindeki bir evde ölü bulunduğunu belirtti.

VATANDAŞLAR İHBAR ETTİ

Olay sabah saat 05:30 sıralarında meydana geldi. Kemankeş Mahallesi’ndeki üç katlı korunaklı bir binanın bahçesinde ceset gören vatandaşlar durumu polise ihbar etti.

Olay yerine gelen polis ekipleri binanın üçüncü katındaki evin zilini çaldıklarında kapıyı Le Mesurier’in eşi açtı.

ÖĞRENİNCE ŞOK GEÇİRDİ

Durumu polislerden öğrenen eşi de kısa süreli şok geçirdi. Le Mesurier’in eşi ilk ifadesinde, “Sabah saat 04.00 sıralarına kadar uyumamıştık. Sonra ben uyudum. Atladığından haberim olmadı” dedi.

PSİKOLOJİK SORUNLARI VAR

Le Mesurier’in eşi bir dönem İngiliz istihbaratında çalışan adamın psikolojik sorunu olduğunu ve anti depresan haplar kullandığını aktararak, “Bizim evimiz normalde Büyükada’da. Eşim 3 gün önce aşırı strese bağlı olarak iğne ve ilaç tedavisi gördü. Biz de büyük hastanelere yakın olmak için buradaki home ofisimize geldik ve olay bu şekilde yaşandı” dedi.

Güvenlik güçleri James Gustaf Edward Le Mesurier’in balkona çıkıp kendini boşluğa bıraktığı ihtimali üzerinde duruyor.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Olay yeri incelemesi yapan polis, Le Mesurier’in evine dışarıdan bir giriş olmadığını belirledi. Le Mesurier’in intihar edebileceği üzerinde durulurken, soruşturma çok yönlü devam ediyor.

Suriye’de muhaliflerin ve Türkiye’nin kontrolündeki alanlarda sivil savunma faaliyeti gösterdiğini savunan Beyaz Baretliler, Rusya, İran ve Şam rejimi tarafından dezenformasyon yaymakla suçlanıyor.

SÖZCÜTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@