alexa metrics

banner536

İnanılmaz olay! Kendini mehdi ilan etti kabul etmeyeni öldürdü!

Zonguldak'ta Murat Cura'yı (67), evinden çıktığında tabancasıyla 9 el ateş edip öldüren Erdoğan Kösepınar (55) hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle açılan davanın iddianamesinde detaylar ortaya çıktı. Kendini mehdi ilan eden Kösepınar, bunu kabul etmeyen ve Almanya'daki tekkeden ayrılmasına neden olmakla suçladığı Cura'yı şeytan olarak gördüğü için öldürdüğünü anlattı.

Gündem 19.08.2021, 12:38 19.08.2021, 12:47
İnanılmaz olay! Kendini mehdi ilan etti kabul etmeyeni öldürdü!

Olay, 14 Ekim 2020'de Zonguldak'ın Çaycuma ilçesi Kayıkçılar köyünde meydana geldi. Uzun yıllardır Almanya'da yaşayan Murat Cura, tatil için geldiği köyünde yine Almanya'da yaşayan Zonguldaklı Erdoğan Kösepınar'ın silahlı saldırısına uğradı. Cura, vücuduna isabet eden 9 kurşunla olay yerinde hayatını kaybederken, kaçan Kösepınar yolda kendisini arayan jandarma ekiplerine teslim oldu. Gözaltına alınan Kösepınar, savcılıkta verdiği ifadesinin ardından tutuklandı. Erdoğan Kösepınar hakkında Cumhuriyet Savcısı, 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talebiyle iddianame hazırladı. Zonguldak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, sanığın kendisini mehdi ilan ettiği ve bunu kabul etmeyen Murat Cura'yı şeytan olarak görerek öldürme planı yaptığı ifade edildi.

'MEHDİLİĞİMİ KABUL ETMEDİ'

Kösepınar'ın iddianamede ve dosyada yer alan ifadesinde, Murat Cura'yı Almanya'dan 27 yıldır tanıdığını ve aynı tekkenin üyesi olduklarını belirtti. Kösepınar, şeyhlerinin ölmesinin ardından manadan gelen seslerin kendisini hadisi şeriflerde geçen mehdi olduğunu bildirdiğini anlatarak, "Tarikatta bulunan kişiler bana tabi olduklarını söylediler. Ancak Murat Cura mehdiliğimi kabul etmedi. Diğer üyeleri yanına çekerek beni tarikatın dışına itti. Aynı zamanda şeytani yönü sebebiyle sürekli zahmet çektirerek beni öldürmeye çalışır şekilde ruhuma sürekli acılar, ızdıraplar gönderiyordu. Tarikatın diğer üyeleri de Allah'ı inkar ederek Cura ve şeytanlarına tabi oldular. Ben de onu öldürmek zorunda kaldım" dedi.

Erdoğan Kösepınar

(Erdoğan Kösepınar)

'İÇİMDE HUZUR VAR, RAHATLAMIŞ HİSSEDİYORUM'

Daha önce de Cura'yı öldürmek için girişimde bulunduğunu ifade eden Kösepınar, olay gününü ise şöyle anlattı:

"Olay günü evine gittim. Zile bastım ancak kimse çıkmadı. Evde olduğunu anladım. Çıkması için beklemeye başladım. Murat Cura şeytan olduğu için benimle dövüşmek zorundaydı. Ben de dövüşün bitmesi için onu öldürmek zorundaydım. Kendisinin aşağı inmesiyle hiç düşünmeden cebimdeki silahı çıkararak öldürme kastıyla ateş ettim. Vurduktan sonra dünden bugüne içimde bir huzur var. Rahatlamış hissediyorum."

Cumhuriyet Savcısı'nın talebi üzerine Adli Tıp Kurumu'na gönderilen Kösepınar için hazırlanan raporda, cezai ehliyetini ortadan kaldıracak herhangi bir akıl hastalığının bulunmadığı ve ceza sorumluluğunun tam olduğu açıklandı. Kösepınar'ın ileriki günlerde hakim karşısına çıkması bekleniyor.

öldürülen

(Öldürülen Murat Cura)


Yorumlar (16)
Tslee 6 ay önce
Sapıklar sizi..
tonyalı 6 ay önce
Tam şizofren davranışları
erdoğdulu 6 ay önce
sabri abi öyle bi tarikata denk geldik ki içerde i....... sı....... ayin yapıyolar
Mantıklı 6 ay önce
:))) Öyle mi, Sen nerden biliyorsun ? :-)))
Arsinli 6 ay önce
Ülkemiz ne hallere düşmüş ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ülkenin yol haritasını çizmiş o yoldan son 19 yıldır yalpalamaya başladık işte ülkenin hali bu sahte din düşmanı insanların bu kadar önü açılmamalı
Agasarli. 6 ay önce
Bütün tarikatların Allah belasını versin, bunları yoketsın.
OFLU61 6 ay önce
Cok haklisin agasarli
61 6 ay önce
Amin bu tarikatların yüzde 99 u dine şirk koşuyor cahil insanları kandırıyorlar.
Trabzon 6 ay önce
Cahilce konuşuyor beddua ediyorsun. Bir tanesi hakiki tarikat ise o zaman ölmemeni dilerim...
Sempeer 6 ay önce
Hepinizin suyu kurusun. Bu cahillik bu banazlık hepimizi öldürecek.
Yaylacı 6 ay önce
Tarikatlar; Haçlı’nın uzak el karakollarıdır. Millet aya gidiyor, biz tarikatlarla uğraşıyoruz...yuh
Kml 6 ay önce
Adam suçlu degilki deli Doğru timarhaneye
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@