İmamoğlu, Yeni Zelanda’da hayatını kaybedenler için Yasin okudu

Ekrem İmamoğlu, Yeni Zelanda'da ölenler için Kur'an-ı Kerim'den Yasin Suresi'ni okudu.

Gündem 17.03.2019, 22:17 17.03.2019, 23:03

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Yeni Zelanda’da cami saldırısında hayatını kaybedenler için Eyüpsultan Camii’de Yasin-i Şerif okudu. Cami çıkışında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan İmamoğlu, çocukların tezahüratı karşısında gözyaşlarını tutamadı.  

31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında Ataşehir, Fatih, Beşiktaş ve Sarıyer’de seçim turunu sürdüren Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, gezisini Eyüpsultan’da tamamladı. Akşam saatlerinde Akşemsettin Mahallesine geçerek halkla buluşan İmamoğlu, sonrasında ise Eyüpsultan Camii’ne gelerek akşam namazını kıldı.  

İMAMOĞLU SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN YASİN-İ ŞERİF OKUDU  
Akşam Namazının ardından Yeni Zelanda’daki Cuma namazında yaşanan saldırıda hayatını kaybedenler için Mevlidi Şerif okundu. Eyüpsultan Camii imamlarının yanı sıra Ekrem İmamoğlu da Yasin-i Şerif’in bir bölümünü okudu. Namazın ardından saldırıda hayatını kaybeden Müslümanlar için dualar edildi.  

“UMUT EDERİZ DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE BU TÜR KATLİAMLAR OLMASIN”  
Cami çıkışında kısa bir değerlendirmede bulunan İmamoğlu, “Terörün dili dini ırkı olmaz, dolayısıyla burada güzel insanlarla dua ettik. Kaybettiğimiz Müslüman kardeşlerimiz için ve aynı zamanda insanlık için dua ettik. Umut ederiz dünyanın hiçbir yerinde bu tür katliamlar olmasın, savaş olmasın barış olsun. İnsanlar vatanından, yurdundan edilmesin, bu aslında bütün dünyaya mesajdır, dünyada İslamafobi diye dinimizi farklı yerlere çeken bir takım siyasi liderler var. Dünyanın bazı ülkelerini yöneten insanlar bunu siyaseten kullanarak kendi insanlarına sözüm ona şirin görünmek isteyenler var. Onlarında dillerine dikkat etmelerini ve de bir nefreti herhangi bir insanın kalbine sokmamalarını diliyorum. En zor günlerde kol kola olabiliriz. Ama illa zor günleri beklemek zorunda değiliz. İyi günlerde de kol kola olabilmeyi, aklı bilimi ve geleceği konuşabilmeliyiz. Zira insanlar milli duygular ve maneviyatları üzerinde konuşup birbirlerini kırmamalılar” dedi.  

ÇOCUKLARIN TEZAHÜRATI İMAMOĞLU’NU AĞLATTI  
Akşam namazının ardından okunan Mevlidi Şerif sonrası camiden çıkan İmamoğlu, vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılandı. İmamoğlu’nu karşısında gören vatandaşlar fotoğraf çektirmek ve sohbet etmek için adeta birbiriyle yarıştı. Yoğunluk nedeniyle yürümekte güçlük çeken İmamoğlu, Eyüpsultan Camii çıkışına geldiği sırada küçük çocukların tezahürat sürpriziyle karşılandı. Çocukların ‘Ekrem İmamoğlu’ diye tezahürat etmesi üzerine İmamoğlu, yönünü değiştirerek çocukların yanına gitti. Çocukların sevgisi karşısında duygularına hakim olamayan İmamoğlu gözyaşlarını tutamazken, bir vatandaşın seslenmesine ise, ‘Dur abla yaktılar beni zaten’ diye karşılık verdi.  

VATANDAŞTAN İMAMOĞLU’NA, ‘SENİ TORUNUM GİBİ SEVİYORUM’  
Eyüpsultan Camii çıkışında İmamoğlu vatandaşların desteğiyle karşılandı. İmamoğlu’na ulaşmak isteyen vatandaşlar seslenerek başkan adayına ulaşmaya çalıştı. Bu sırada yaşlı bir kadının İmamoğlu’na doğru dönerek, ‘Paşam benim inşallah kazanırsın, seni torunlarım gibi seviyorum inşallah kazanırsın’ diye destek vermesi dikkat çekti.  

Yorumlar (26)
İbraam 2 yıl önce
Adamsa adam, Müslümansa müslüman, demokratsa demokrat, Ejder meyvesi , yemiyor, hak, haram yemiyor, yalan konuşmuyor, iftira atmıyor. Aldanmıyor aldatmıyor, .. çaldı ama hizmet etti, e kime verelim diyenlere, buyurun... artık mazeret yok.
gökhan61 2 yıl önce
begenmeyenler herhalde hırsız
Akyazili 2 yıl önce
İnşAllah kazanirsin Trabzonun gururu. Temiz caliskan samimi adam gibi adam.
Gökhan 2 yıl önce
MaşAllah SuphanAllah. Bu adam farklı bir adam inşAllah birgün bu ülkeyi yönetir
Şakacı Temel 2 yıl önce
Şimdi bu din istismarı yapan malum kişinin hiç hoşuna gitmez,çünkü müslümanlık onların tekelinde ve başkaları onlar gibi müslüman olamaz diye millete yuttururlar hep.
ercan 2 yıl önce
E Temel; Okuması güzel, sorun yok ama ufak bir soru. Sormazlar mı adama bunu bir süre önce yapana ne yaftası yapıştırırdı Chp li kişiler?
Albatros 2 yıl önce
Kırmadan dökmeden karalamadan siyaset yapmaya çalışıyor umarım böyle devam eder şahsi fikrim İstanbul’u alacak gibi ilerde bu ülkenin cumhurbaşkanı olarak göreceğimiz bir insan hayırlısı ne ise olsun ülkemiz için
abdi abi 2 yıl önce
tabi..polislere yaptığını gördük..
mero 2 yıl önce
Albatros UÇUYOR !! E normal tabii albatros çünkü
DeliDalga61 2 yıl önce
ALLAH razı olsun senden Hemşerim
ali ay 2 yıl önce
buna da montaj derler
HAO 2 yıl önce
Siyasi olaraksa vay halimize
Hakk için olaraksa şükür halimize
Bu yüzden siyaset sevmiyorum
Değerlerimizlen siyaset yapılacaksa yapılmasın
Doğruluk,dürüst ve adaletlen yapılsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@