banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

İkna edilen terörist sayısı 39 oldu

İçişleri Bakanlığı teslim olan terörist sayısının 39 olduğunu açıkladı.

Gündem 19.02.2020, 09:46
İkna edilen terörist sayısı 39 oldu

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada 1 teröristin daha terör örgütü PKK’dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduğu, böylece bu yıl teslim olan teröristin sayısının sayısının 39’a yükseldiği belirtildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Terör örgütünde ikna yoluyla teslim olmalar devam ediyor. PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütüne yönelik Kars ve Mardin İl Jandarma Komutanlığı ile MİT Başkanlığının ortak ikna çalışması sonucu, ’Demhat’ kod adlı İ.A. isimli örgüt mensubu teslim olmak amacıyla terör örgütünden kaçtı. Teslim olan örgüt mensubu, Jandarma İkna Timleri ve MİT’in koordinesinde Mardin Nusaybin ilçesi sınırına gelerek Hudut Birliğine teslim oldu. Böylelikle bu yıl sadece ikna yoluyla teslim olanların sayısı 39’a yükselmiştir" denildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
yakun 8 ay önce
"Terör örgütünde ikna yoluyla teslim olmalar devam ediyor. PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütüne yönelik Kars ve Mardin İl Jandarma Komutanlığı ile MİT Başkanlığının ortak ikna çalışması sonucu, ’Demhat’ kod adlı İ.A. isimli örgüt mensubu teslim olmak amacıyla terör örgütünden kaçtı." Bu nasıl açıklama? Devletin kurumları PKK lılarla görüşme mi yapıyor da ikna olanlar teslim oluyor. O zaman hepsini ikna etsinler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@