İğne vurulan bebek öldü

Bebeğin ailesi, 'Penisilin' adı verilen iğne nedeniyle vücudunda morarma başlayan bebeğe ikinci kez aynı iğnenin yapılması üzerine çocuklarının komaya girdiğini söyledi. Bir ay süreyle yaşam mücadelesi veren bebek dün hayatını kaybetti. Aile, sorumlular h

İğne vurulan bebek öldü
Bebeğin ailesi, 'Penisilin' adı verilen iğne nedeniyle vücudunda morarma başlayan bebeğe ikinci kez aynı iğnenin yapılması üzerine çocuklarının komaya girdiğini söyledi. Bir ay süreyle yaşam mücadelesi veren bebek dün hayatını kaybetti. Aile, sorumlular hakkında şikayetçi olacaklarını ifade etti.

Melisa Yıldız, öksürük şikayeti nedeniyle babası Mehmet Yıldız tarafından 18 Kasım 2009 tarihinde Bayrampaşa Devlet Hastanesi Çocuk Polikliniği'ne götürüldü. Burada muayene edilen Melisa bebeğin boğazında iltihap oluştuğu söylendi, iğne ve ilaç yazıldı. Belirtilen ilaçları ve iğneyi alan baba Mehmet Yıldız, aynı hastanenin acil servisinde kızına iğne yaptırdı. Baba Yıldız kızını alarak eve götürdü. Ancak bu sırada kızının vücudunda morarmalar olduğunu fark eden Yıldız, çocuğunu hemen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne götürdü. Burada da muayene edilen Melisa bebekte hiçbir şeyi olmadığı söylendi. Bunun üzerine Yıldız, minik kızını alarak tekrar evine döndü.

Gece saatlerinde vücudundaki morarmalar artan Melisa bebek kusmaya başladı ve ateşi de yükseldi. Baba Yıldız sabah saatlerinde kızını bu kez Bağcılar Kemalpaşa Sağlık Ocağı'na götürdü. Buradaki doktor morarmaların ateşten meydana geldiğini belirterek aynı iğneyi yaptı. Öğle saatlerinde eve gelen baba Yıldız, Melisa'nın vücudundaki morarmaların daha da arttığını ve kızının nefes almakta zorlandığını fark etti. Yıldız, bu kez de kızını Bakırköy Yenimahalle Doğum Hastanesi'ne götürdü. Buradaki ilk müdahalede çocuğun durumunun kritik olduğu ifade edildi. Yoğun bakım ünitesine alınması gerektiği söylenen Melisa bebek, hastanenin ambulansıyla Bakırköy Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Burada yoğun bakıma alınan Melisa'nın beyin fonksiyonlarını yitirdiği ve hiçbir tedaviye cevap vermediği söylendi. Bir ay süreyle yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren minik Melisa, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Acılı baba kızının cansı bedenini alarak Adli Tıp Kurumu'na getirdi. Burada yapılacak otopsi sonucu Melisa'nın kesin ölüm nedeni belirlenecek.

Fabrikada işçi olarak çalışan baba Mehmet Yıldız, kızının ölüm haberiyle yıkıldı. Doktorların yeteri kadar ilgilenmediğini iddia eden baba Yıldız, "Bakırköy Devlet Hastanesi'nde bize enfeksiyon dediler başka bir şey söylemediler. İğne vurulduktan sonra boğazındaki enfeksiyonun bütün vücuda yayılmış dediler." diye konuştu. Daha önce kızında hiçbir rahatsızlık bulunmadığını anlatan baba Yıldız, "Sadece bir öksürüğü vardı. Daha önce hiç doktora da gitmemiştik." dedi. İlk iğneden sonra morarmalar başlayınca Cerrahpaşa Tıp fakültesine gittiğini anlatan Yıldız, "Çocuğumu muayene eden doktora reçeteyi gösterdik. İç ateşten olabilir, alın götürün çocuğunuzu hiçbir şeyi yok dedi. Sabah başka doktora gidiyorsunuz akşam buraya geliyorsunuz doktor mu beğenmiyorsunuz diye azarladı." şeklinde konuştu.

Baba Yıldız, kızı yoğun bakımda yaşam mücadelesi verirken, başına gelen bu durumu bir dilekçe ile valiliğe bildirdi. Aile sorumlular hakkında şikayetçi olacaklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler