Hedef gösterilen Müge Anlı'dan ilk açıklama: Peşini bırakmayacağız

Ümitcan Uygun annesinin ölümünde hedef gösterilen Müge Anlı'dan canlı yayında açıklama yaptı.

Gündem 18.09.2020, 11:44 18.09.2020, 12:13
Hedef gösterilen Müge Anlı'dan ilk açıklama: Peşini bırakmayacağız

Aleyna Çakır - Ümitcan Uygun olayına ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. Aleyna Çakır'ın Haziran ayında evinde ölü bulunması ile başlayan ve akıllarda soru işaretlerine neden olan olaylar zincirinde, yeni detaylar ortaya çıkıyor. Aleyna Çakır'ın ölü bulunmasının ardından sevgilisi olan Ümitcan Uygun şüpheli sıfatı ile gözaltına alınmış, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Aleyna Çakır'ın ailesi ise Müge Anlı'ya katılarak Ümitcan Uygun'u hedef göstermişti.

Müge Anlı canlı yayınına katılan bir tanık ise Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun hakkında iddialarda bulunarak anne Uygun'u da olaya dahil etmişti. 

ÜMİTCAN UYGUN'UN ANNESİ İLE İLGİLİ O İDDİA KAFALARI KARIŞTIRMIŞTI
Müge Anlı'nın canlı yayınına katılan bir tanık, Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun'un yurtta çocuk eğitmenliği yaptığı, 18 yaşına gelen genç kızları ise size iş bulacağım şeklinde kandırp, gece hayatına yönlendirdiği ve üzerlerin para kazandığını iddia etmişti.

Tüm bu iddiaların ardından Ümitcan Uygun'un annesi Ankara'nın Keçiören ilçesinde kafasından silahla vurulmuş şekilde ölü olarak bulundu.

"ÖLÜMÜMDEN MÜGE ANLI SUÇLUDUR"

Eşinin ölümünden sonra açıklama yapan Ümitcan Uygun'un babası, eşinin ölmeden önce "Ölümümden Müge Anlı suçludur" yazılı bir not bıraktığını ileri sürdü. 

Bugün yayına çıkan Müge Anlı ilk açıklamasını yaptı.

"KONU KADININ ÜZERİNDE DEĞİLKEN ŞÜPHELİ ŞEKİLDE ÖLDÜ"

Gülay Uygun'un ölümünde suçlu olarak gösterilen Anlı, şunları söyledi: "Anne intihar etmeyi düşünüyor ama ağzından maskesini bile çıkarmıyor. Elinde poşetler var ve ensesinden bir kurşunla intihar ediyor. Öncelikle aileye başsağlığı diliyorum. Konu annenin üzerinde değilken kadın dün ölüyor. Devletin kurumları önemli kurumlardır. Soruşturmayı ben onlara bırakma taraftarıyım. Devlet de soruşturmayı başlattı, müfettişleri görevlendirdi. Çok sayıda kız bizi aradı bununla ilgili. Hatta 2 gün sonra da hanımefendinin ifadesi alınacakmış. Kızlar, 'Rahmetli hanım bize Whatsapp grubu kurdu. 'Benim hakkımda soru sorarlarsa iyi şeyler söyleyin' diye yazdı' dediler. Fakat konu onun üzerinde değilken dün şüpheli şekilde hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin.

"OLAYIN ARDINDAN BEN SUÇLU OLDUM"

"Hep böyle bir tehdit var. Bu olayın ardından da yine suçlu olan ben oldum. Ben bu suçlamaları kabul etmiyorum. Ben gazeteciyim. Hiç kimsenin tarafı değilim. Ne anneyi-babayı tanırım, ne Ümitcan'ı tanırım. Ne hanımefendinin adını ne fotoğrafını vermişim. Röportajları yayınlama durumum olmasına rağmen kurumları zedelemek adına yayınlamadım. Ben tarafsızım. Benim kalbime Rabbim ne verdiyse ben kalbimin doğrusunda gitmeye çalışıyorum. Allah gönlümü biliyor."

"KİM NE KADAR TEHDİT EDERSE ETSİN"

"Bu yayına başladığımdan beri de hep aynı şeyi söylüyorum. Ne söylerseniz söyleyin, ne yaparsanız yapın ben bu yolumdan dönmeyeceğim. Kim ne kadar tehdit ederse etsin benim için önemli olan Aleyna'nın o gece intihar etmesi ya da öldürülmüş olması Adli Tıptan gelecek rapora bağlıdır. O ayrı bir konudur. Ama onlarca genç kızın şantaj ve tehditle, dayakla kötü yollara sürüklenmesi ve onların üzerinden para kazanılması doğru bir şey değildir ve bunların cezalandırılması gerekiyor. Ne söylerseniz söyleyin. Ben bunu söylemeye devam edeceğim. Başka Aleyna'lar ölsün istemiyorum. Bu bir yıldırma politikası, biliyorum. Keşke hanımefendi hayatta olsaydı. O kadar üzüldüm ki... Keşke hanımefendi bizi arayıp 'Yüzleşebilirim o kızlarla' deseydi. Ben hanımefendiyi bilmem. Konuyu devlete bıraktım, gerekli soruşturma açıldı."

"KADININ İNTİHAR ETMESİ İÇİN GEREKÇE YOK"

3.5 aydır neredeyse tüm medya kuruluşlarında oğlu hakkında bu haberler yapıldı. Tüm bunlar yaşanırken psikolojisi gayet sağlam kalan bir hanımefendi, soruşturma başlatılınca mı intihar eder? Neden intihar etsin? Bunun için hiçbir gerekçe yok. O yüzden ben bu konunun da araştırılacağından eminim. Aleyna intihar mı etti öldürüldü mü diye konuşurken, ikinci hanımefendi de aynı şekilde hayata gözlerini yumdu. Bu işin peşini bırakmayacağız."

"KEŞKE BU TAVRI OĞLUNA DA GÖSTERSEYDİN"

"Senin eşin, bir söze kendini vuruyor. Senin söylemine göre... Ama başka kadınlar dayak atılıp canlı yayına çıkarlarsa yaşamına devam etmek zorundalar mı? Keşke bu tavrı Aleyna şiddet görürken oğluna da gösterseydin. Allah rahmet eylesin sana; ama keşke o tavrı o zaman da gösterseydin. Ben senin de karşında değilim. Herkes gerçeği biliyor, herkes gerçeği dakika dakika burada izledi."

Yorumlar (7)
ts li 1 ay önce
ben şucuyum bucuyum diye arkasına güvenen, elinde tespihle yumruğunu sallyarak sağa sola tehdit savuran herkes içeri tıkılmalıdır. bu magandalar er geç birine zarar verecektir. bıktık şu öfkeyle, şiddetle beslenen güruhtan
Mantıklı 1 ay önce
Bu kadına da kıl oluyorum !! Kendini MİT Ajanı sanıyor.Birde Şikebahçeli ..
Emre Çakır 1 ay önce
İnan o sana bayılıyordur
Vatandaş 1 ay önce
Memlekettin polisi güvenlik güçlerimi yokta sizin gibilere kaldı bu iş Allah sizi ıslah eylesin
Ahmet 1 ay önce
Aile yıkan mendebur
ünal 1 ay önce
hedef gösterilirsin tabii...sen kimsin ki mahkememisin polis jandarmamısın RTÜK derhal böyle programları yasaklamalı burası hukuk devleti değilmi nerede mahkemeler ?
Miraç 1 ay önce
Bu işin içinde siyaset var çok büyük çete bunlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@