7m

7m

hyundai

HDP binasını bastılar !

Antalya'nın Alanya ilçesinde, terör olaylarını protesto için toplanan vatandaşlar ile polis arasında arbede yaşandı. 50 kişilik grup HDP binasına gitti ve buradaki parti tabelasını indirdi.Alanya'da geçen hafta gerçekleştirilen ve olaylarla sonuçlanan ter

Gündem 24.08.2015, 10:28
HDP binasını bastılar !

Antalya'nın Alanya ilçesinde, terör olaylarını protesto için toplanan vatandaşlar ile polis arasında arbede yaşandı. 50 kişilik grup HDP binasına gitti ve buradaki parti tabelasını indirdi.

Alanya'da geçen hafta gerçekleştirilen ve olaylarla sonuçlanan teröre tepki yürüyüşü tekrar yapıldı. Sosyal medya üzerinden toplanan yaklaşık bin kişi HDP İlçe teşkilatına yürümek istedi. Yürüyüş için çevre il ve ilçelerden gelen polis ile jandarma ekiplerinin aldığı sıkı tedbirler sonucu kalabalık gurubun HDP İlçe Teşkilatına gitmesine izin verilmedi.

HELİKOPTER ALTI SAAT UÇTU

Antalya'da TOMA'lar, zırhlı polis araçları ve polis helikopteri ile ilçede geniş güvenlik önlemi alındı. İlçenin giriş çıkışları polis ve jandarma ekipleri tarafından ablukaya alındı. Yürüyüşün başlamasından 1 saat önce havalanan bir polis helikopteri gurubu gökyüzünden kamera ile takip ederken, çevre il ve ilçelerden gelen polis ve jandarma ekipleri geniş çaplı güvenlik önlemi aldı. Anıt önünde toplanan grubu öncelikli olarak polis yürüyüş ve toplanmalarının yasal olmadığı konusunda uyardı.

Polisin uyarılarını dinlemeyen grup İstiklal Marşını okuduktan sonra harekete geçti. Çevik kuvvet ekipleri tarafından önleri kesilen gruba TOMA'da görevli bir emniyet amiri tarafından dağılmaları için ikazda bulunuldu. Polis barikatını zorlayan gruba ilk müdahale burada geldi. Biber gazı ile dağıtılan grup bir süre sonra tekrar toplanarak HDP İlçe Teşkilatında bulunan tabelanın inmesi halinde yürüyüşlerine son vereceklerini söylediler. Polis ekipleri buna izin verilmesinin mümkün olmadığını belirterek gruptan tekrar dağılmalarını istedi.

SOKAĞA SIZMALAR OLDU

Polisle pazarlık sürdüğü sırada polis barikatını geçmeyi başaran bazı vatandaşlar HDP binasına yöneldi. Ara sokaklarda tedbir alan yüzlerce polis ekibi tarafından guruba izin verilmedi. Bir kez daha biber gazı ve TOMA'lardan sıkılan tazyikli suyla müdahale gören göstericiler, tekrar Atatürk Anıtına yöneldi. Gurubun daha kalabalık bir halde hareket etmesi sonucu HDP İlçe Teşkilatının olduğu sokağa sızmalar oldu.

ÖNCE BAYRAK ASILDI, SONRA TABELA İNDİ

Gösterilerin başlamasından 3 saat sonra vatandaşlar amaçlarına ulaşarak HDP İlçe Teşkilatındaki HDP tabelası üstüne Türk bayrağı astı. Vatandaşlar bunun yeterli olmadığını tabela inene kadar eylemlerine devam edeceklerini belirtti. Cuma pazarı içinde vatandaşlar bazı iş yerlerinin kepenklerini parçaladı. Polis bunun üzerine eylemcilere yine biber gazı ve TOMA ile müdahale etti. Gece yarısına kadar eylem sürerken, HDP tabelası indirildi. Tabelayı sırtlayan gençler "Tabela indi" sloganları eşliğinde anıt önüne doğru hareket etti.

Öte yandan geçen hafta yaşanan teröre tepki yürüyüşü sırasında HDP'li bir grup ve yürüyüşe katılanlar arasında taşlı sopalı kavga çıkmış biri polis 10 kişi yaralanmıştı.

HDP binasını bastılar !

HDP binasını bastılar !

HDP binasını bastılar !

HDP binasını bastılar !


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@