7m


7m

hyundai

Hazine ve maliye bakanlığına flaş atama

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı'na Gürcan ve Elitaş atandı.ç

Gündem 16.12.2021, 08:39
Hazine ve maliye bakanlığına flaş atama

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararıyla Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığına Mahmut Gürcan ve Yunus Elitaş atandı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) İkinci Başkanlığına ise Yakup Asarkaya getirildi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcıları Şakir Ercan Gül ve Mehmet Hamdi Yıldırım görevden alındı. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı görevine Mahmut Gürcan ve Yunus Elitaş atandı. Atamanın 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4'üncü maddeleri gereğince yapıldığı belirtildi. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürü Abdullah Bayazıt ile Ekonomik Programlar ve Araştırmalar Genel Müdürü Ahmet Yalçın Yalçınkaya, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4'üncü maddesi gereğince görevden alındı. 


BDDK'DA YAPILAN ATAMALAR

BDDK İkinci Başkanlığına Yakup Asarkaya, BDDK üyeliklerine ise Mustafa Balcı ve Olcay Turan atandı. Atamanın 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 84'üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7'nci maddeleri gereğince yapıldığı aktarıldı. 


Yorumlar (5)
nuri 6 ay önce
Öyle bir bakanlık mı var??? Varsa niye bu kadar kötü bu ülkenin hali? 50 yaşındayım, bunlardan önce bu ülkenin kakiri istediği sebze bakliyatı neredeyse bedavaya yerdi. Bunlar Osmanlı dahil son 500yılın en kötü yönetimi
agasarli 6 ay önce
güzel cvp
timur 6 ay önce
Göreven alma bu, yüce sultan keyfi karar vermiş. elbet devran dönecek. geliyor gelmekte olan!!!
ayhan öz 6 ay önce
daha düne kadar erdoğan için meydanlarda yıtınıyorduk.ama içimizde ki para gözlüler ve menfaat için arkasında olanlar en ufak bir sarsıntıda kaçtılar ve şimdi biat ettikleri adama tukaka diyorlar.vAllahide billahide yola çıktığınız kişiyi yolda bulduğunuz menfaat arkadaşlarına ve senin nefesini keseceklere değişiyorsun.unutma par pul sağlık oldukça bulunur ama vatan bulunmaz tayyipten sonra onuda bulamayacağız.bunuda böyle bilin.görünen jöy istanbulun hali ortada
fidans 6 ay önce
Sizde eğer zerre kadar vatan sevgisi varsa..!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@