Hayalci Çocuk kitabında şok eden ifadeler

Hayalci Çocuk isimli çocuk kitabında yer alan cinsel içerikler okuyanları şok etti. Kitabın kısa süre içinde toplatılmaya başladığı belirtildi.

Hayalci Çocuk kitabında şok eden ifadeler
banner432

Halime Erdoğan'ın yazdığı çocuk kitabı 'Hayalci Çocuk'ta bir çocuğun istismara uğradığını anlatan ifadeler okurlardan büyük tepki gördü. Tepkiler üzerine Pusula Yayıncılık’tan konuyla ilgili yapılan resmi açıklamada, "Kitap dağıtıma çıktıktan çok kısa bir süre sonra toplatılmıştır." denildi.

Kitabın 58’inci ile 61’inci sayfalarında bir çocuğun tecavüze uğraması anlatılıyor. 6-10 yaş arası çocuk okurlara yönelik satışı bazı internet sitelerinde de devam eden kitap, geçtiğimiz yıl Mart ayında Pusula Yayıncılık etiketiyle basılmış.

"GERİ TOPLATTIK"
Söz konusu ifadeleri sosyal medya hesabından paylaşan okurlar, hem yazara hem de yayınevine tepki gösterdi. Kitapla ilgili açıklama yapan yayınevinin yönetmeni Özlem Gündoğdu, kitabı piyasaya sürdükten bir ay sonra toplattıklarını açıkladı. Yazar ile konuyu görüştüğünü ifade eden Gündoğdu, “Yazarla görüştüm, farkındalık yaratmak için bunu yazdığını söyledi. Geçen yıl 1000 baskı yapmıştık, çoğunu toplattık. Piyasada satışı da yapılmıyor. Biz de çok üzgünüz böyle bir şey olduğu için” dedi.

Hayalci Çocuk kitabında şok eden ifadeler

TOPLATILMA İŞLEMİ SÜRÜYOR
Öte yandan Pusula Yayıncılık’tan konuyla ilgili bir resmi açıklama da yapıldı.
Açıklama şöyle:

“Yayınevimizden çıkan Halime Erdoğan’a ait ‘Hayalci Çocuk’ adlı kitap, her ne kadar çocukların bazı konularda bilinçlenmesini, onların kendilerini korumayı öğrenmesini amaçlasa da bazı satırlarda yer alan ifadelerin çocukların zihinsel ve psikolojik gelişimlerine uygun olmadığı yayınevimiz tarafından tespit edildiğinden kitap dağıtıma çıktıktan çok kısa bir süre sonra toplatılmıştır.

Görüleceği üzere herhangi bir sitede satışı yapılmamaktadır. Fuarlara dağıtılan az sayıda kitabın ise toplatılma işlemi hızlı bir şekilde devam etmektedir. Okurlarımızın hassasiyeti için teşekkür ederiz ve aynı hassasiyeti en başından beri gösterdiğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Sözcü


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yazık!
Yazık! - 11 ay Önce

1 değil 2 değil bu kaçıncı skandal acaba.bu kitapları yazanlar neyse de hiç denetlenmeden mi piyasaya sürülüyor. Bu nasıl bir rezalettir böyle

Sıradan Vatandaş
Sıradan Vatandaş - 11 ay Önce

Yüksek ses ile güldüm.Hunharca güldüm

banner472

banner441