7m

7m

hyundai

Hanımağa Güniz Akkuş gözaltında

Sosyal medya üzerinden suç örgütü ele başlarının birbirini ölümle tehdit ettiği videoların ardından emniyet birimleri harekete geçti. 7 ilde eş zamanlı başlatılan "Hijyen" operasyonunda Güniz Akkuş, Cenk Ç., Zafer Ç. ve Ali Y.’nin de arasında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Gündem 16.05.2020, 09:45
Hanımağa Güniz Akkuş gözaltında

Sosyal medyada, son dönemde organize suç örgütü liderleri lehinde veya aleyhinde paylaşımlar yapılmaya başlandı.

Bu paylaşımlarda ölüm tehditleri de yapılırken, en dikkat çekeni ‘Hanımağa’ lakaplı eski polis Güniz Akkuş’un paylaşımı oldu. Arkasına elinde Türk bayraklı kar maskeli bir kişi koyan Akkuş, Sedat Peker’i tehdit etti. Peker bir video yayınlayarak Akkuş’un öldürülerek suçun üzerine atılacağını söyledi.

KOM Daire Başkanlığı, ölüm tehditli paylaşımda bulunan kişilere yönelik dün sabah saatlerinde harekete geçti. İstanbul, Ankara, Adıyaman, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Mersin’de 13 kişiye yönelik ‘Hijyen’ adı verilen operasyon başlatıldı. Güniz Akkuş, Cenk Ç., Zafer Ç. ve Ali Y.’nin de arasında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. Aramalarda, 5 tabanca, üzerinde Sedat Peker yazılı 2 bıçak ve 100 tarihi sikke ele geçirildi.

İstanbul’da yakalanan ve işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen aralarında Güniz Akkuş’un da olduğu 4 şüpheli, adli kontrol şartıyla, Ankara’da yakalanan Nihat K. ise savcılık talimatıyla serbest kaldı. Gözaltındaki 5 kişinin işlemleri sürüyor

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

”Hijyen” adı verilen operasyon, son dönemde özellikle bir takım ulusal organize suç örgütü lehine ve aleyhine olmak üzere iki grup halinde sosyal medya paylaşımlarında bulunarak birbirlerini ölümle tehdit ettikleri anlaşılan şahıslarla yönelik gerçekleştirildi.

"Emniyet Genel Müdürlüğü, KOM Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalarda; son dönemde özellikle bir takım ulusal organize suç örgütü lehine ve aleyhine olmak üzere iki grup halinde sosyal medya paylaşımlarında bulunarak birbirlerini ölümle tehdit ettikleri anlaşılan, toplumun genel olarak huzuru ve asayişini bozdukları ve mafya tipi suç yapılanmaları ile mücadelede halkın güvenlik güçlerine ve adalet sistemine olan güven duygularının azalmasına sebep oldukları değerlendirilen şahıslarla ilgili olarak;

KOM Daire Başkanlığımız koordinesinde İstanbul, Ankara, Adıyaman, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Mersin olmak üzere toplam 8 farklı ilde 13 hedef şahsa yönelik 15.05.2020 tarihinde HİJYEN kodlu eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmiştir.

Bu kapsamda;

1. G.A. (İstanbul - Mersin) - 1 Adet Tabanca, 1 adet şarjör, 14 adet fişek, 1 adet POLİS ibareli Basın Kartı, 1 adet telsiz, 2 adet mühürlü poşet içerisinde boş kovan

2. C.Ç. (İstanbul) - 1 Adet Tabanca, 3 adet şarjör, 25 adet fişek, 1 adet kelepçe

3. Z. Ç. (İstanbul) - 2 adet bıçak

4. A. Y. (İstanbul)

5. A. C. (Mersin) – 1 adet tabanca, 17 adet fişek

6. A.Ö. (Adıyaman) – 1 adet tabanca, 2 adet kasatura, 1 adet kılıç, 57 adet fişek, 3 adet şarjör, tarihi eser nitelikli 2 adet bıçak ve 100 adet sikke,

7. B.İ. (Bursa) – 1 Adet Tabanca, 11 adet fişek

8. E. Ş. (Antalya)

9. N. K. (Ankara)

10. F. D. (Sakarya) İsimli şahıslar yakalanmıştır.

Yapılan aramalarda toplam 4 Adet Tabanca, 7 adet şarjör, 124 adet fişek, 1 adet POLİS ibareli Basın Kartı, 1 adet telsiz, 2 adet mühürlü poşet içerisinde boş kovan, 1 adet kelepçe, 2 adet bıçak, 2 adet kasatura, 1 adet kılıç tarihi eser nitelikli 2 adet bıçak ve 100 adet sikke ele geçirilmiştir. Ayrıca suç unsuru içerebileceği değerlendirilen çok sayıda dijital materyal ele geçirilmiştir."


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@