7m

Çapkınoğlu

Güncel koronavirüs tablosu açıklandı: Ağır bedeller ödüyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel koronavirüs tablosunu paylaştı.

Gündem 01.09.2021, 20:08
Güncel koronavirüs tablosu açıklandı: Ağır bedeller ödüyoruz

Türkiye'nin 1 Eylül 2021 koronavirüs tablosu açıklandı. Vaka tablosu ile beraber aşı haritasındaki son durum da ortaya çıktı. Türkiye'de son 24 saatte 302 bin 869 Kovid-19 testi yapıldı, 23 bin 946 kişinin testi pozitif çıktı, 290 kişi hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile kritik bir uyarıda bulundu.

Bakan Koca Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: Tabloda durum tıpkı bugünkü gibi devam ederse, 2 haftada en az 335.000 yeni vakamız, 4.000 yeni can kaybımız olur. Günlük hayatta salgın gerçeğini göz ardı etmekle, ilk doz aşıyı ertelemekle, devam dozlarını ihmal etmekle toplum olarak ağır bedel ödüyoruz.


Yorumlar (2)
Ali Papa 12 ay önce
Aşılama oranı ile vaka sayısını değil, hastaneye yatış ve yoğun bakıma alınma oranlarını karşılaştırmak gerekir. bakan kocanın en büyük hatası(bilerek veya bilmeyerek EN BÜYÜK İHMALİ), güniük rakamları açıklarken, aşılı ve aşısızların hastaneye yatış ve yoğun bakımdaki sayılarını açıklamamasıdır. Seçimlerde oy kaybetmemek kaygısıyla, aşılamada mecburiyet getirmeye çekinmelerini anlayabiliriz ama hastane ve yoğun bakıma yatanların oranlarını açıklamamak büyük bir düşüncesizliktir. Sağlık bakanımız çok iyi bir insan fakat ağır metal yorgunluğundan muzdarip olduğu görülüyor. Acilen uzun bir tatile ihtiyacı var. Coronanın ağırlığını taşıyamıyor.
Trabzonlu 12 ay önce
sayın Bakan mavi yaptığınız yerler virüsten kaynıyor nasıl iş bu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@