Güncel koronavirüs rakamları açıklandı: Tedbir azalırsa artacak

Sağlık Bakanı Koca güncel koronavirüs rakamlarını açıkladı.

Gündem 08.06.2020, 20:35 08.06.2020, 20:45
Güncel koronavirüs rakamları açıklandı: Tedbir azalırsa artacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel koronavirüs rakamlarını açıkladı.

Türkiye'de son 24 saatte 989 kişiye Covid-19 tanısı konuldu, 19 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 171 bin 121, can kaybı 4 bin 711 oldu. Son 24 saatte 3 bin 411 kişinin daha iyileşmesiyle Covid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 141 bin 380 oldu.

Koca"Vaka sayısında, maske ve mesafe kuralına uyulması şartıyla önü kesilmesi kolay bir hareketlilik var. İyileşen hasta sayımızda ciddi artış gerçekleşti. Solunum desteğine ihtiyaç azaldı. Yoğun bakım hasta sayısı yükselişte. TEDBİR AZALIRSA, TEHDİT ARTACAK." ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Ali Papa 1 yıl önce
Yeni vaka sayısında, italya, İspanya, Fransa, Almanya gibi 100-300 arası rakamlara düşebilirsek,bizde hastalığı kontrol altına almış oluruz. Tedavi konusunda, hasta sayısına göre ölüm oranında, yukarıdaki ülkelere nazaran açık ara başarılıyız ama henüz birinci dalgayı bertaraf edemedik ve tanı konan yeni hasta sayımız hala çok yüksek. Özellikle birçok gencimiz bana birşey olmaz mantığıyla tedbirsiz davranmaya devam ediyor. Maskenin göz ve ağız koruması için olduğunu unutup, çenemize indirmiyelim.
Ali Papa 1 yıl önce
Maskenin burun ve ağız koruması için olduğunu yazmak isterken, sehven göz ve ağız yazmışım. Bende otobüste, maskeyle gözünü kapatan gence döndüm.
İsimsiz 1 yıl önce
Trabzonsa tedbir alınmıyor. Piknik alanları insan kaynıyor. İnsanlar maskesiz dışarlarda geziyor. meydan insndan geçilmiyor zaten.Ben onlar yüzünden işim için dışarıya çıkmaya korkuyorum. Bu nasıl bir sorumsuzluk anlamıyorum? Umarım artmaz.
Ali Papa 1 yıl önce
Maske konusunda hemen hergün nutuk çekerken, hastane inşaatı teftişinde (TRT 1de Acil durum hastanesi programında)sayın bakan Kocanın, tüm çalışanlar ve bakanın maiyeti maskeliyken, maskesiz olarak dolaşıp yüksek sayılabilecek bir sesle konuştuğunu biraz önce görünce, kendisine olan inancım biranda %90 larda iken sıfıra düştü. Çok ama çok yadırgadım. Yakışıklı görünümü bozulmamış!!!! ama çok kötü bir örnek olmuş. Bundan sonra beyaza ak dese inanmam. BirçOK defa hakkında çok olumlu yOrumlar yaptım. Ama bize maske önerirken, görünümü bozulmasın diye maskesiz verdiği resim,birçok kişiye kötü örnek olup, maskesizliği teşvik edecektir. Cumhurbaşkanı, damadı ve ekibide maskesizdi. Hem kendileri hemde çevredekiler için tehlike arzediyordu. O zaman bizdemi takmayalım ya.
serkan 1 yıl önce
Bütün illerde sokağa çıkma yasağı uygulansın herkes evlerinde teste tabi tutulsun. Bunun önüne başka şekilde geçilmez
Trabzonlu 1 yıl önce
Bizim insanımız senin dilinden anlamıyor cıkıp maske takmayana ikibin tele demelisiniz yoksa bunun önü alınmaz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@