Gümrükçüoğlu: Stadın ismini!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Akyazı'daki spor kompleksine verilmesi düşünülen Recep Tayyip Erdoğan isminin 41 bin 500 kişilik stadyumu kapsamadığını kaydetti. Başkan Gümrükçüoğlu, stadyumun isminin Trabzonspor tarafınd

Gündem 09.09.2014, 13:25
Gümrükçüoğlu: Stadın ismini!
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Akyazı'daki spor kompleksine verilmesi düşünülen Recep Tayyip Erdoğan isminin 41 bin 500 kişilik stadyumu kapsamadığını kaydetti.
 
Başkan Gümrükçüoğlu, stadyumun isminin Trabzonspor tarafından belirleneceğini, isim hakkını alacak kuruluş ile görüşülerek Hüseyin Avni Aker isminin de yaşatılabileceğini kaydetti.
 
Başkan Gümrükçüoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
 
"Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi'nin dünkü toplantısında önerilen husus Akyazı bölgesinde yapılan hizmetin yasasını çıkartan, inşaatını başlatan ve sürdüren dönemin Başbakanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bir teşekkür ve vefalılık kararı ile ilgilidir. Önerilen, Gençlik Spor İl Müdürlüğü binaları ve kamp eğitim tesisleri kuruluşlarının bulunduğu gençlik spor kompleksine ismin verilmesidir. Dünkü Belediye Meclis toplantımızda da dile getirdiğimiz gibi 41 bin 500 kişilik stadın isim hakkı ve bunun Trabzonspor'un geleceği için kullanılması tamamen Trabzonspor'a aittir. Önerilen gençlik ve spor kompleksi ismi stadyumu kapsamamaktadır. Hatta Trabzonspor'un değerlendirmesine göre stadyuma ismi hakkının verileceği kuruluşla birlikte Hüseyin Avni Aker ismi de orada yaşatılabilir."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (30)
zeki Karaman 7 yıl önce
Halen konusuyosun yav olmaz gidin badka yere koyun ismini okadar efsana varken olmaz siyasetten olmaz yetrince takimi siyasete soktunuz olmaz baska isimler. Huseyin avni aker kompleksi stadin isminde baska koyulur tabiki paraya bakar olmaz olmaz
ismail oflu 7 yıl önce
bi halı saha yaptır ismini rte ver olsun bitsin, kompleks ve stadı karıştırma
Erhan Özdemir 7 yıl önce
stad ısmının verılmıcenı dunden berı yazıyoruz ama ts dusmanları olayı carptırmak ıcın elınden gelenı yapıyorlar bu sehır kadar cabuk gaza gelen baska sehır var mı acaba??
zeki Karaman 7 yıl önce
Hayir olmaz sen ne dersan de bu is maz yalakalik yapmayin .Yazik yav kupamizi vermeyen bir zihnitetin ismi oraya koyulmaz hatta adam fenerli ayiptir yapmayintsli birisi olmadilazim hatta trabzonlu olmasi lazim ne isi var rizelinin orda
Ali Papa 7 yıl önce
2010/2011 kupasının hakkı olduğu halde Trabzonspora verilmemesinin baş aktörü olduğu içinde FB tarafından FB tesislerine isminin verilmesi gündeme gelebilir.
özkan bekdemir 7 yıl önce
hocam kafası kıt olan sensın trabzonsporluların derdı her platformda bordo mavimizi hiçe sayan tüm kurumların asıl başı olann sayın rte nin adının verilmesi eger u stad fenerın olsa haklısın cunku orda üye kendileri ve sülalesi bize bi katkısı yok zira calınan sampiyonlukta da emegı cok büyük bunu kafana sok istersen
of kırında 7 yıl önce
Yetmez ama evet AKYAZI RECEP TAYYİP ERDOĞAN SPOR KOMPLEKSİ
ERTUNGA COLAK 7 yıl önce
Trabzonda böyle ucuz konular şehri karıştırmaya yetşyor,birileri özellikle FB maçı öncesi her zamanki gibi kahpelik peşinde,en doğrusu Avni Aker isminin oraya taşınması olur kimsenin zırlamasına gerek kalmaz,benim şahsş fikrim taraftarımızın bu kararı vermesidir,ya Avni Aker yada Kanuni Sultan Süleyman olsun dünya bizi öyle tanısın.asıl vefa budur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@