Gül'ü protesto ettiler

OMÜ'nün 2008-2009 akademik yılı açılışına katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, programı öncesinde iç kampüs kısmında toplanan bir grup öğrenci, AK Parti aleyhinde yazdıkları pankartlar eşliğinde yürüyüş düzenledi. Açılış törenin yapılacağı OMÜ Atatürk K

Gündem 24.10.2008, 21:13
Gül'ü protesto ettiler
OMÜ'nün 2008-2009 akademik yılı açılışına katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, programı öncesinde iç kampüs kısmında toplanan bir grup öğrenci, AK Parti aleyhinde yazdıkları pankartlar eşliğinde yürüyüş düzenledi.

Açılış törenin yapılacağı OMÜ Atatürk Kültür Merkezi'ne yaklaşan öğrencileri üniversite güvenlik görevlileri, İlahiyat Fakültesi önünde durdurdu. Uyarılara rağmen dağılmayan öğrencilere önce üniversite güvenlik görevlileri müdahale etti. Yaşanan arbedenin ardından Çevik Kuvvet'in desteğiyle öğrenciler gözaltına alındı.

Öğrenciler otobüslerle İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi'ne getirildi. 41 kişinin gözaltına alındığı belirtilirken, ifadesi alınacak olan öğrencilerin daha sonra serbest bırakılacağı öğrenildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
casa 13 yıl önce
Memleketine maddi ve manevi katkı sağlama idealinde olan ayrıca dersleri çok düzgün öğrenci modelinin yapmayaçağı bir davranış olarak değerlendirilir.Bu moda eskidi.Ülkemiz iç ve dış düşmanlarca bloke edilmeye çalışılmakta insanımız ve onun oluşumu silahlı kuvetlerimizin kahramanlıkları düşmanların cesaretini sindirmektedir.Ançak zayıflamamız onlar için bir fırsat vesilesi olaçaktır.Bu fırsatı vermeyeceğiz siz öğrencilerimizden de tek beklentimiz,ülke ve vatandaşını seven derslerinde ve sonunda vatana faydalı birer genç olmanızdır.Bu temenniden daha güzel ne olabilir.Bol bol sevgi,saygı ve muhabbet istekleriyle.
cahana 13 yıl önce
gecınnn oglumm gecınn bu ayaklarııı sızı kım protestoo etsınnn okumanıza bakınn sızzz
şimal 13 yıl önce
bunların gücü ancak öğrencilere yetiyo pkk lılar sokakları talan ediyor kimse gözaltına alınmıyor da öğrencinin yürüyüşü niye bu kadar büyütülüyor anlamadım uyanın ey insanlar.........
nscc 13 yıl önce
Bunlarmi okuyup bu ülkeye hizmet edeceker.Yillarca üniversitelerimiz ne is yaptiki,hicbir icraati olmayan üniversitele ancak is yapan insanlari protesto etmek icin firsat beklerler.Yazik yazik bizler memunuz sizde olun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@