Gülen için Kırmızı bülten

14 aralık operasyonunun bir numaralı şüphelisi olarak gözler Pennsylvania’da yaşayan Fethullah Gülen’e çevrildi. Başsavcılığın, Gülen için kırmızı bülten hazırlığı yaptığı ve dosyanın en kısa sürede Adalet Bakanlığı’na iletileceği öğrenildi.Gülen hakkında

Gündem 16.12.2014, 10:36
Gülen için Kırmızı bülten

14 aralık operasyonunun bir numaralı şüphelisi olarak gözler Pennsylvania’da yaşayan Fethullah Gülen’e çevrildi. Başsavcılığın, Gülen için kırmızı bülten hazırlığı yaptığı ve dosyanın en kısa sürede Adalet Bakanlığı’na iletileceği öğrenildi.

Gülen hakkında soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ilk olarak yakalama kararı çıkarması bekleniyor. Başsavcılığın hazırlık yaptığı öğrenildi. Bu kararın alınmasının ardından atılacak adımlar şöyle:

-Gülen, yurtdışında olduğu için bu karar, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’ne gönderilecek.

-Bakanlık, Gülen hakkında kırmızı bülten çıkarılması talebiyle Interpol’e başvuracak.

-Interpol Genel Sekreterliği’nin talebi kabul etmesi durumunda hakkında kırmızı bülten çıkarılacak.

ABD VERECEK Mİ?

Kırmızı bülten, bir suçlunun uluslararası düzeyde aranması, yakalanması ve akabinde iade edilmesi amacıyla Interpol’e üye ülkelerin talebi üzerine, Interpol Genel Sekreterliği tarafından çıkarılıyor.

Interpol’e üye 190 üye ülkeye dağıtılan kırmızı bülten üzerinde Gülen’e ait kimlik bilgileri, işlediği suç türü, mevcut ise fotoğraf ve parmak izi, verebilecek azami ceza ve zamanaşımı gibi bilgiler yer alacak. Bültenin geçerlilik süresi 5 yıl. Gülen’in adresi belli, bu nedenle Türkiye ABD’den iadesini isteyecek.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Serhan Kayali 7 yıl önce
Akepeyi ancak bu Zat-muhterem indirir tahttan.
Ayse Koliken 7 yıl önce
Paralel Paralel diye diye Türkiyeyi soyup sovana çevirdi Tayyip ve tayfalari....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@